شمار کارگران دارای حقوق معوق استان مرکزی ۷۲ درصد کاهش یافت

اراک – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: شمار کارگران دارای حقوق معوق در این استان، مردادماه جاری نسبت به مدت مشابه قبل ۷۲ درصد کاهش یافته است.

«بهرزو اکرمی» روز پنجشنبه در نشست کمیسیون کارگری استان مرکزی در اراک افزود: شمار کارگران دارای حقوق معوق این استان از پنج هزار و ۸۰۰ نفر در مردادماه پارسال به حدود یک‌هزار و ۶۰۰ نفر در مردادماه امسال کاهش یافته که نشانگر هدفگذاری درست و موثر این حوزه است.
وی بیان کرد: شمار واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق استان مرکزی نیز از ۴۶ واحد در مرداد ماه سال گذشته به ۳۰ واحد در مردادماه امسال رسیده که  با کاهش حدود ۳۵ درصدی همراه است.
رئیس کمیسیون کارگری استان مرکزی ادامه داد: مجموع ماه‌های معوقات کارگران نیز در این مدت از ۱۵۳ ماه به ۹۵ ماه کاهش یافته  و  با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، خوشبختانه با تلاش  فعالان اقتصادی و صنعتگران استان مرکزی، وضعیت اقتصادی این استان رو به بهبودی است.
اکرمی گفت: تمامی توان استان مرکزی به کار گرفته شده تا با پیگیری و رفع مسایل و مشکلات تولید کنندگان،  ضمن حفظ اشتغال موجود نسبت به ایجاد اشتغال جدید و رفع دغدغه تولید کنندگان گام‌های اساسی برداشته شود.

در این نشست در خصوص کاهش هرچه بیشتر مسایل و مشکلات جامعه کار و تولید استان مرکزی بحث و تبادل نظر شد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و در این منطقه حدود سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک دایر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =