۶۷ میلیارد ریال برای ساماندهی روستاهای سیلزده شیروان تخصیص یافت

بجنورد- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیروان گفت: ۶۷ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی روستاهای خسارت‌دیده از سیل سال ۹۸ به این شهرستان تخصیص یافته است.

عزیز ابراهیمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اعتبارات برای جبران خسارات سیل در ۱۱ روستای بخش های قوشخانه، سرحد و مرکزی که عمدتا در حوزه های زیربنایی آسیب دیده و دچار رانش زمین شده بودند، هزینه می شود.

وی گفت: عملیات اجرایی طرح های روستاهای مزبور از ابتدای امسال آغاز شده بود که اینک پیشرفتی ۹۰ درصدی دارد و با تخصیص اعتبارات مزبور این مرحله تکمیل و به پایان خواهد رسید.

ابراهیمی، روستاهای خسارت دیده از سیل سال گذشته این شهرستان را شامل زوارم، زو، حلواچشمه، قلعه حسن، پالکانلوی علیا، فجرآباد، نامانلو، نظرعلی، نظرمحمد، زیدر و سرانی عنوان کرد که برای آنها عملیات هدایت آب های سطحی، ایجاد دیوار ساحلی و بتنی، پل و کانال اجرا شده است.

رییس بنیاد مسکن شیروان گفت: برای اجرای مرحله دوم این طرح های عمران روستایی ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و تعریف روستای سرانی، ایجاد دیوار ساحلی، پل و غیره نیاز است که با اتمام آن هزار و ۸۳۰ خانوار مشتمل بر پنج هزار و ۸۲۸ نفر جمعیت از خدمات آن برخوردار می شوند.

اکنون ۱۸ هزار خانوار مشتمل بر ۶۸ هزار نفر از جمعیت شیروان در مناطق روستایی این شهرستان سکونت دارند.
مرکز شهرستان ۱۵۷ هزار نفری خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =