مدیرکل بهزیستی فارس: از اشتغال مددجویان در استارتاپ‌ها حمایت می‌کنیم

شیراز- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان فارس عنوان کرد: برخی از اعضای جامعه هدف بهزیستی استان فارس و مددجویان تحت پوشش خواستار اشتغال در حوزه استارتاپ‌ها هستند که ما از این رویکرد حمایت می‌کنیم.

سید محمدصادق کشفی‌نژاد پنجشنبه اظهار داشت:شمار کسانی که از جامعه هدف بهزیستی فارس هستند و درخواست اشتغال در استارتاپ ها دارند یک هزار و ۸۴۷ نفر است.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی به‌منظور حمایت از افراد زیر پوشش و با هدف اشتغال‌زایی تسهیلاتی را به مددجویان و کارفرمایان می‌پردازد و در این زمینه در تلاش هستیم با حمایت از مددجویان بتوانیم اقدامات موثری را برای توانمندسازی آنان صورت دهیم.

وی با بیان اینکه همه‌گیری کرونا به اشتغال مددجویان آسیب جدی وارد کرده است، افزود: بی‌شک فعالیت افراد در فضای مجازی و استارتاپ‌ها می تواند فرصتی مناسب برای این قشر باشد.

کشفی نژاد افزود: جلساتی با حضور افراد توانمند و آشنا با استارتاپ‌ها صورت گرفته است تا بتوان زمینه آموزش به افراد علاقه‌مند به این نوع کسب و کار را فراهم کرد.

در مطلب دریافتی به جزئیات بیشتری اشاره نشده و از اینکه حمایت ها به صورت وام و تسهیلات نیز خواهد بود، مشخص نشده است.  

استارتاپ یا کسب و کارهای نوین مبتنی بر اشتغال با ایده های جدید است و می تواند در فضای مجازی و واقعی و تدوین راهکارهای درآمدزایی نوین باشد.

مثلا دیدگاه های خلاقانه برای راه اندازی کسب و کارهای خانگی، درآمد از فضای مجازی و مانند آن.

مدیرکل بهزیستی فارس همچنین اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸در حوزه اشتغال مددجویان به ۱۵۶۰ نفر تسهیلات اعطا شد؛ همچنین تعهد اشتغال بهزیستی در سال گذشته ۲هزار و ۹۹۰  نفر بود، سقف تسهیلات اشتغال این سازمان از ۵ تا ۵۰ میلیون تومان با بهره ۴ درصد است.

کشفی نژاد بیان کرد: سقف تسهیلات ویژه کارفرما در گذشته ۲۵۰ میلیون تومان به ازای جذب ۵ نفر تحت پوشش بهزیستی بود که با پیگیری‌های انجام شده این عدد به ۲ میلیارد تومان به ازای جذب ۴۰ نفر افزایش یافت.

وی افزایش تسهیلات را فرصت مناسبی برای کارفرمایان دانست و افزود: پرداخت ۲۳ درصد سهم بیمه افراد تحت پوشش بهزستی نیز در کنار افزایش رقم تسهیلات فرصت مناسبی برای کارفرمایان ایجاد کرده است تا در جذب افراد تحت پوشش بهزیستی پیشرو باشند.

به گفته کشفی‌نژاد ۳۰ هزار نفر در نوبت مساعدت و مستمری اداره کل بهزیستی قرار دارند و جمعیت تحت پوشش معلولان با حساب معلولان و زنان سرپرست خانوار ۱۵۷ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =