اهانت به ساحت پیامبر(ص) بخاطر ترس غرب از گسترش اسلام است

سنندج‌ - ایرنا - نماینده مردم کردستان در مجلس خبرنگان رهبری گفت: توهین یکی از نشریات فرانسوی به ساحت پیامبر اکرم (ص) محکوم بوده و این چنین اقداماتی ناشی از ترس وحشت غرب از گسترش اسلام در ممالک اروپایی است.

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی روز پنجشنبه در مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان سنندج اظهار داشت: توهین به هیچ کدام از ادیان الهی پذیرفته نیست و چنین اعمالی با هیچ بهانه‌ای توجیه نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل مراکزی همچون انجمن حمایت زندانیان را نشان از توجه نظام جمهوری اسلامی به اقشار نیازمند جامعه از جمله خانواده‌های زندانیان دانست و افزود: شواهد و بررسی‌های به عمل آمده حاکی از آن است که زندانبانان در استان رفتار بسیار خوبی با زندانیان دارند.

ماموستا رستمی اضافه کرد: امیدواریم با حمایت هایی که از خانواده‌های آنان نیز صورت می گیرد شاهد کاهش مشکلات این قشر آسیب پذیر جامعه باشیم.

وی زندان در نظام اسلامی را یک مرکز و دستگاه انسان ساز دانست و گفت: رسالت زندان‌ها رسالتی با اهمیت و در عین حال دشوار است و چنانچه این رسالت به درستی اجرایی و عملیاتی شود شاهد کاهش بسیاری از آسیب‌ها در جامعه خواهیم بود.

دادستان محاکم عمومی و انقلاب سنندج مرکز کردستان هم در این مجمع اظهار داشت: سند راهبردی انجمن حمایت زندانیان سنندج در سال جاری، ارتقا کرامت و عزت خانواده های زندانیان خواهد بود.

محمد جباری با اشاره به اینکه افزایش مشکلات اقتصادی و اجتماعی با توجه به شیوع ویروس کرونا، آسیب‌های پیش روی خانواده های زندانیان را دوچندان کرده است افزود: می‌طلبد مردم و مسوولین با ورود بیش از پیش به مساله خانواده‌های زندانیان درصدد رفع مشکلات آنان برآیند.

وی یکی از رسالت های مهم تشکیل انجمن‌های حمایت زندانیان را پیشگیری از دچار آسیب شدن خانواده های زندانیان دانست و گفت: خانواده های زندانیان مرتکب هیچگونه قصوری نشده‌اند و در وقوع جرم هیچ نقشی ندارند و در این راستا و بر اساس فلسفه عدالت انسانی و اسلامی بایستی این قشر آبرومند را از تبعات جرم مصون کرد.

جباری سند راهبردی انجمن حمایت زندانیان سنندج در سال جاری را ارتقا کرامت و عزت خانواده های زندانیان دانست و اظهار داشت: ارتقاء کرامت و عزت خانواده های زندانیان زمانی محقق خواهد شد که هم به نیازهای مادی و هم به نیازهای معنوی آنان توجه شود و این مهم استفاده از ظرفیت مردم و خیرین را می‌طلبد.

جباری توزیع گوشی‌های تلفن همراه هوشمند در میان فرزندان در حال تحصیل زندانیان را اقدامی بسیار مهم از سوی انجمن حمایت زندانیان سنندج اعلام کرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برگزاری غیرحضوری کلاس‌های درس از طریق فضای مجازی ، لذا در این راستا انجمن حمایت زندانیان سنندج  با همکاری استانداری کردستان تعدادی گوشی تلفن همراه هوشمند را در میان فرزندان این خانواده ها توزیع تا خدایی ناکرده از تحصیل بازنمانند.

دادستان محاکم عمومی و انقلاب شهرستان سنندج با بیان اینکه انجمن حمایت زندانیان مرکز استان باید نقش جهت دهی و هدایت‌گری را برای سایر انجمن‌ها در شهرستان‌ها داشته باشد اظهار داشت: خدمات حمایتی که از سوی انجمن حمایت زندانیان سنندج به خانواده های زندانیان نیازمند ارائه می شود در سطح کشور کم نظیر است که در این خصوص باید انجمن‌های حمایت سایر شهرستان‌های استان را نیز به سمتی سوق داد تا بتوانند با افزایش منابع درآمدی، اقدامات حمایتی خود را بیش از پیش نمایند.

مدیرکل زندان‌های کردستان هم در این نشست گفت: انجمن حمایت زندانیان نهادی غیردولتی و خیریه برای رسیدگی به مشکلات خانواده های زندانیان است که در هر شهرستان که زندان  وجود داشته باشد تشکیل می‌شود.

مراد فتحی اعضای هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان هر شهرستان را هفت نفر متشکل از دادستان آن شهر، مدیرکل زندانها، فرماندار، رییس زندان وسه نفر معتمد آن شهر اعلام کرد و افزود: انجمن های حمایت زندانیان فاقد بودجه دولتی است و تنها حامی این مراکز برای ارایه خدمات به خانواده های زندانیان نیازمد مردم، خیرین و مسوولین دلسوز است.

مدیرکل زندان‌های کردستان با اشاره به سخنانی از امام خمینی (ره) در خصوص توجه به خانواده های زندانیان اظهار داشت: همانطور که در جامعه با مجرمین و هنجارشکنان برخورد شده و از این طریق امنیت و آرامش بر جامعه حاکم می شود، بر اساس اصل شخصی بودن مجازات بایستی به خانواده های زندانیان که هیچ نقشی در وقوع جرم ندارند نیز توجه شود تا دچار آسیب های ناشی از در حبس به سربردن سرپرست خانواده نشوند.

در این جلسه ضمن  بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای اساسی برای ارتقا کمی و کیفی خدمات به خانواده های زندانیان نیازمند، رای گیری برای انتخاب بازرسین جدید انجمن حمایت زندانیان سنندج با شرکت حاضرین در جلسه صورت گرفت و در پایان آقایان فرهاد امینی و ابوتراب لطفی با کسب بیشترین آراء به عنوان بازرسین جدید انجمن حمایت زندانیان سنندج منصوب شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =