رزمایش دفاع زیستی در روانسر برگزار شد

کرمانشاه – ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه روانسر از برگزاری رزمایش دفاع زیستی بسیجیان سپاه ناحیه این شهرستان با همکاری هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری خبر داد.

سرهنگ «محمدرضا الفتی» روز پنجشنبه در آیین برگزاری این رزمایش افزود: رزمایش دفاع زیستی در واقع نوعی تمرین و کسب آمادگی بیشتر دستگاه‌های امدادی و بهداشتی برای مقابله با بیماری‌های واگیر از جمله ویروس کرونا است.

وی با بیان اینکه در این رزمایش تمام اقداماتی که در یک محیط واقعی مانند اورژانس، مراکز درمانی، نقاهتگاه و سایر بخش‌ها در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: در این مرحله اولویت بر روی ضدعفونی و گندزدایی مدارس و مساجد سطح شهرهای روانسر و شاهو است.

فرمانده سپاه ناحیه روانسر اظهار داشت: همزمان با اقدامات گندزدایی، نیروهای شبکه بهداشت و بسیج جامعه پزشکی با تشکیل تیم‌های غربالگری در سطح محله‌های محروم اقدام به غربالگری خانه به خانه می‌کنند.

سرهنگ الفتی گفت: نیروهای هلال احمر نیز با حضور در مدارس و برگزاری کلاس‌های توجیهی در خصوص بیماری کرونا برای دانش‌آموزان و ایجاد پست امدادی و کنترل فشار خون و تب‌سنجی شهروندان در این رزمایش مشارکت دارند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان روانسر ادامه داد: سپاه پاسداران از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنار مردم بوده و تا به امروز در کمک‌رسانی به مردم شهرستان پای کار بوده و راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک، ایجاد نقاهتگاه، توزیع بسته‌های بهداشتی و سه هزار بسته معیشتی از جمله این اقدامات است.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =