شهروندان مشهدی توهین نشریه شارلی ابدو را محکوم کردند

مشهد- ایرنا- جمعی از شهروندان مشهدی روز پنجشنبه توهین دوباره نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کردند.

شهروندان مشهدی  بعد از اقامه نماز ظهر و عصر با در دست داشتن پلاکاردهایی در مقابل نمایندگی وزارت امور خارجه در مشهد تجمع کردند.

در این تجمع که با نام "لبیک یا رسول الله" شکل گرفت، شرکت کنندگان  پلاکاردهایی با مضمون جنایات فرانسه از قبیل پناه دادن به منافقان و داعش، توهین‌های مکرر به پیامبر اسلام (ص)، تربیت نیروهای غربگرای نفوذی، حمایت از صدام در جنگ تحمیلی و تزریق خون آلوده به ویروس ایدز به جانبازان، در دست داشتند.

آنان همچنین با سردادن شعارهایی همچون مرگ بر سازشگر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر فرانسه و مرگ بر اسرائیل، نفرت خود را از اعمال غیرانسانی و دولت های حمایت کننده از این حرکت نشان دادند.

نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی در صفحه نخست خود با انتشار مطلبی با عنوان "من شارلی هستم" اقدام به توهین به پیامبر اسلام (ص) نمود که با واکنش‌ مسلمانان روبرو شد.

این نشریه یازدهم شهریور ماه امسال نیز همزمان با رسیدگی به پرونده حمله پنج سال پیش به دفتر این نشریه، بار دیگر با تیتر "همه چیز به خاطر این" به پیامبر گرامی‌ اسلام اهانت کرد.

رهبر معظم انقلاب نیز با صدور پیامی این اقدام نشریه فرانسوی را محکوم کردند.

اقدام نشریه شارلی ابدو با محکومیت مقامات سیاسی و مذهبی کشور و برخی دیگر از مردم کشورهای اسلامی مواجه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =