سرمایه‌گذاری صنعتی در مناطق محروم استان اردبیل افزایش می‌باید

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از افزایش حجم سرمایه‌گذاری تولیدی و صنعتی در مناطق محروم این استان خبر داد.

محمد اهلی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مجتمع پوشاک عرفان در ناحیه صنعتی رضی مشگین‌شهر ااظهار داشت: بنا به دلایل مختلف سرمایه گذاران میلی برای حضور در ناحیه صنعتی رضی نداشتند اما با تکمیل زیرساخت ها و ارائه مشوق‌های سرمایه گذاری در سالیان اخیر حضور متقاضیان در این منطقه از افزایش چشمگیری برخوردار گردیده به نحوی که در حال حاضر زمینی برای واگذاری در آن وجود ندارد.
وی  از جمله مشوق‌های ارائه شده برای شکوفایی این ناحیه صنعتی را اعطای مشوق ۵۰ درصدی در قیمت حق بهره‌برداری زمین بیان کرد و افزود: طبق این طرح متقاضیانی که طرح صنعتی خود را در زمان مقرر به پایان رسانیده و موفق به اخذ پروانه بهره برداری می‌شوند از بخشودگی ۵۰ درصدی در اقساط واریزی خود بهره‌مند می‌شوند که بر این اساس تعدادی از متقاضیان از این مشوق‌ها استفاده کرده و طرح صنعتی خود را در زمان مقرر به پایان رساندند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل میزان قرارداد منعقده در ناحیه صنعتی رضی با سرمایه گذاران را ۱۴ قرارداد برشمرد و افزود: در قالب این قراردادها تاکنون ۳ واحد تولیدی موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری شداند و بقیه نیز در حال احداث طرح صنعتی خود می باشند.
اهلی  یکی از برنامه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای شکوفایی هرچه بیشتر ناحیه صنعتی رضی را طرح توسعه این ناحیه ذکر کرد و گفت: مقدمات توسعه ناحیه صنعتی رضی  در  شورای برنامه‌ریزی استان تصویب شده و طبق برنامه‌ریزی ۵۰ هکتار زمین برای توسعه این ناحیه در نظر گرفته شده  طی فرآیند قانونی و پس از کسب مجوز از ادارات مربوطه نسبت به توسعه آن اقدام خواهد شد.
واحد تولیدی مجتمع پوشاک عرفان با سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال در زمینه تولید پوشاک، ماسک و البسه بیمارستانی به بهره‌برداری رسید در فاز اول این طرح تولیدی ۷۵ نفر مشغول به کار شدند.
ناحیه صنعتی رضی با مساحت ۱۴ هکتار در بخش رضی شهرستان مشگین‌شهر واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =