سه هزار نیروی پلیس کرمانشاه امنیت مرحله دوم انتخابات را تامین می‌کنند

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به آمادگی کامل پلیس برای تامین امنیت مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: حدود سه هزار نیروی پلیس این وظیفه مهم را برعهده دارند.

به گزارش ایرنا، سردار "علی‌اکبر جاویدان" روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این مرحله از انتخابات در ۷۹۸ شعبه در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب و دالاهو برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: از این تعداد شعبه ۶۱۴ مورد مربوط به کرمانشاه، ۱۲۹ مورد مربوط به اسلام‌آبادغرب و ۵۵ مورد نیز مربوط به شهرستان دالاهو است که پلیس با استقرار نیروهایش امنیت برگزاری انتخابات را به صورت کامل فراهم می‌کند.

سردار جاویدان تصریح کرد: پلیس، ضمن رعایت اصل بیطرفی با کسانی که قصد ایجاد تنش و ناامنی در امر انتخابات را داشته باشند برابر قانون برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: تأمین امنیت انتخابات از جمله ماموریت‌های مهم و حساس پلیس است و همه همکاران با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم برای رسیدن به این مهم تلاش خواهند کرد تا انتخاباتی سالم و در شان جمهوری اسلامی برگزار شود.

وی با اشاره به اهمیت وجود امنیت در زمان برگزاری انتخابات، یادآوری کرد: بدون شک احساس امنیت در جریان برگزاری انتخابات مشارکت مردم را افزایش خواهد داد و خلاف آن نیز بر حضور پرشور مردم تاثیر منفی خواهد داشت.

سردار جاویدان یادآور شد: در دور اول انتخابات که اسفند سال گذشته برگزار شد پلیس کرمانشاه یکی از امن‌ترین فضاها را برای حضور پرشور مردم فراهم کرد و به یاری خداوند همین روند را در دور دوم نیز تکرار خواهیم کرد.

استان کرمانشاه هشت نماینده در مجلس شورای اسلامی و در ۶ حوزه انتخابیه شامل کرمانشاه (۳ نماینده)، قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب (یک نماینده)، اسلام آبادغرب و دالاهو (یک نماینده)، کنگاور، هرسین و صحنه (یک نماینده)، پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی (یک نماینده) و سنقر وکلیایی (یک نماینده) دارد.

در دور اول انتخابات تکلیف ۶ نماینده استان مشخص و در دور دوم نیز «سلمان محمدی» و «ابراهیم عزیزی» در حوزه انتخابیه کرمانشاه و «نادر نادری» و «مجتبی بخشی‌پور» در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو برای کسب ۲ کرسی باقیمانده مجلس رقابت می‌کنند.

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار است از ساعت هشت صبح فردا (جمعه - ۲۱ شهریور) آغاز شود. 

اخبار مرتبط