دری نجف‌آبادی: اهانت به پیامبر اسلام توطئه‌ای در راستای منافع رژیم صهیونیستی است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اعظم (ص) توطئه دشمنان با هدف تبیثت جایگاه رژیم منحوس اسرائیل در منطقه است.

آیت الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی روز پنجشنبه در تجمع مردم اراک در مصلی بیت المقدس در محکومیت توهین به ساحت قرآن مجید و پیامبر مکرم اسلام افزود: مجله‌ای نحس در فرانسه موضوعی قدیمی را با حمایت رژیم اسرائیل در قالب کاریکاتور علیه وجود نازنین حضرت رسول (ص) منعکس کرد که مسلمانان عکس‌العمل نشان دادند ولی دوباره اقدام به انتشار کاریکاتور شده است.

امام جمعه اراک گفت: رئیس جمهور فرانسه نه تنها این حرکت نادرست را محکوم نکرد بلکه در مقابل آن را نشانه آزادی بیان معرفی می‌کند اما در برابر حوادث کشور خودشان مانند موضوع جلیقه زردها آزادی بیان جایگاهی ندارد.

آیت الله دری نجف‌آبادی افزود: این حرکت ناشایت ظاهر داستان است اما رهبر معظم انقلاب پشت پرده این حرکت زشت را نقشه خائنانه برای تثبیت رژیم صهیونیستی در منطقه عنوان کردند.

وی اظهار داشت: دشمنان به دنبال فتنه، جنگ و تحقیر مسلمانان هستند و این اقدام دست‌های پلیدی را آشکار می‌کند تا رژیم اسرائیل توسط شیخ‌های منطقه به رسیمت شناخته شود.

وی افزود: پیش از این نیز در کشور سوئد قرآن کریم را آتش زدنند و به مقدسات ۲ میلیارد مسلمان توهین شد و مسلمانان غیرتمند آن کشور نسبت به این حرکت نابخردانه واکنش نشان دادند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: این حوادث را با هدف دور شدن اذهان جهانی از مسایل اصلی مطرح می‌کنند بنابراین باید همگان به ویژه علمای اسلام هوشیار باشند و فریب نخورد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: توهین و اهانت دشمنان به ساحت قرآن و پیامبر اسلام قابل بخشش نیست و مسلمانان با تجمع‌های مختلف این حرکت نابخرانه را در سراسر ایران و جهان محکوم می‌کنند.

وی اظهار داشت: مسلمانان باید در برابر این اقدام فریبکارانه وحدت داشته باشند، در غیر این صورت آسیب ایجاد خواهد شد و دشمنان به اهداف پلیدخود دست می یابند.

مردم ولایتمدار اراک در این تجمع با در دست داشتن پلاکارهایی و  سر دادن شعارهایی اهانت به قرآن کریم و نبی مکرم اسلام را محکوم کردند و در پایان قطعنامه‌ای با چهار بند قرائت شد.

پیامبر مکرم-پیغمبر الهی است - هرکه کند اهانت نتیجه اش تباهی است، خطوط قرمز ما پیامبر و قرآن است،   آمریکا شیطان اکبر بود، چراغ آخرین شخص پیامبر بود،  جسارت و اهانت دو حربه دشمن است  -دین مبین اسلام دشمن اهریمن است از جمله شعارهایی بود که مردم اراک در این تجمع سردادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =