شرکت آبفا ساخت ۱۰ هزار مترمکعب مخزن آب در شهر ساوه را اجرا می کند

ساوه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آبفا استان مرکزی گفت:‌در چشم انداز سال ۹۹ پروژه ساخت ۱۰ هزار مترمکعب مخزن آب در شهرستان ساوه از برنامه های اصلی این شرکت محسوب می شود.

یوسف عرفانی نسب روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان ساوه اظهار داشت: این پروژه در قالب طرح های آبرسانی ساوه قرار دارد که چند سال است به صورت نیمه تمام مانده بود ولی امسال از محل اعتبارات تنش آبی روند اجرایی آن را فعال کردیم و اکنون نیز دارای افزون بر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی گفت: تلاش می کنیم این طرح آبرسانی را تا هفته سوم آبان که قرار است وزیر نیرو برای افتتاح برخی طرح های حوزه این وزارتخانه به استان مرکزی سفر کند، ‌آماده بهره برداری کنیم.

وی گفت: با بهره برداری از این پروژه حدود ۳۰ درصد به حجم مخازن آب شهر ساوه افزوده خواهد شد.

وی همچنین تمکیل فاز دوم مجتمع آبرسانی سردار سلیمانی که ۱۵ روستای شمال غربی ساوه از عزیزآباد تا روستاهای منطقه کوهپایه را بهره مند می کند از دیگر طرح های در دست اجرای شرکت آبفا استان مرکزی برشمرد.

عرفانی نسب اظهار داشت:‌ در صورتی که با مشکل کمبود اعتبارات مواجه نشویم تلاش خواهیم کرد که این طرح تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان مرکزی همچنین تداوم اجرای طرح آبرسانی به روستاهای احمد آباد و باغ شیخ را از دیگر پروژه های در دستور کار شهرستان ساوه عنوان کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این روستاها از نظر تامین آب به شبکه شهری متصل هستند و هنگام افت فشار با مشکلاتی در تامین آب مواجه می شوند بنابراین اجرای این طرح که از مجموع ۱۲ کیلومتر آن تاکنون ۶ کیلومتر اجرا شده، می تواند دسترسی مطمئن ساکنان این روستاها به آب بهداشتی را تضمین کند و تلاش می کنیم که تا پایان امسال از آن بهره برداری کنیم.

در نشست شورای اداری امروز همچنین آیین تکریم مدیرعامل سابق شرکت آبفا شهرستان ساوه (ابوالفضل شهباز) که اخیرا بازنشسته شد برگزار و با حکم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی «سعید طاعتی» به عنوان سرپرست این اداره منصوب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =