۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 84033846
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات حقوقی و قضایی سه واحد تولیدی در کهنوج برطرف شد

کرمان - ایرنا - رییس دادگستری شهرستان کهنوج از راه اندازی کمیته پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی در دادگستری این شهرستان خبر داد و گفت: در قالب این کمیته طی یک سال اخیر مشکلات حقوقی و قضایی سه واحد تولیدی برطرف شده و این واحدها به چرخه تولید بازگشته اند.

به گزارش ایرنا، سهراب سالاری  روز پنجشنبه در تشریح این خبر افزود: در قالب کمیته پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی دادگستری کهنوج، در زمینه ایجاد اشتغال و حمایت از سرمایه گذاران در چارچوب قوانین و مقررات قانونی اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهداف جهادی رییس قوه قضاییه در دادگستری کهنوج گام های بلندی برداشته شده است.
این مقام قضایی بیان کرد: در جهت رونق تولید و رفع موانع تولید جلساتی با مسئولان شهرستانی و فعالان اقتصادی برگزار و نتایج مثبت و خوبی داشته است وبا حمایت های صورت گرفته طی یک سال اخیر سه واحد تولیدی مشکلات حقوقی و قضایی آنان برطرف وبه چرخه تولید بازگشته اند.
سالاری ادامه داد:برای احیای حقوق عامه و همچنین پیشگیری از جرائم خشن با توجه به اینکه منبع در آمد غالب آحاد مردم شهرستان های جنوبی کرمان و شهرستان کهنوج از طریق کشاورزی است و نوسانات اقتصادی نیز تاثیر مستقیم و زیادی بر محصولات کشاورزی دارد در زمینه  پیشگیری از افت قیمت محصولات که تبعات اجتماعی و امنیتی هم دارد برنامه ریزی و جلساتی برگزار و تا حدود زیادی هم موثر واقع گردیده است. 
وی شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهنوج را یکی از فعال ترین بخش های دادگستری برشمرد و افزود: پیشگیری از طلاق ، سرقت ، جرائم مرتبط با مواد مخدر ، آدم ربائی و سایر موارد در دستور کار این شورا بوده است.
رئیس دادگستری کهنوج گفت: در رابطه با حفظ حقوق بیت المال و جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال با روسای بانک های دولتی و غیر دولتی نشست هایی داشته ایم و پیگیر وصول مطالبات معوق بانکی بوده ایم.
سالاری بیان کرد: در زمینه حفظ و صیانت از اراضی ملی ، سفره های آب زیرزمینی و جلوگیری از تخریب اموال دولتی جلساتی برگزار و بازدیدهای میدانی داشته ایم و موفقیت های خوبی حاصل شده است.
این مقام قضایی ادامه داد: موضوع  مبارزه با مفاسد اقتصادی خط قرمز دستگاه قضایی است و با همکاری با سایر نهادها اقدامات خوبی در این شهرستان صورت گرفته است.
 وی اضافه کرد:از زمان شیوع بیماری کرونا بطور مستمر همکاری لازم با مسئولان بهداشت و درمان داشته ایم و با واحد های صنفی که مسائل وپروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کردند برخورد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =