۴۱۹۱ سیستم گرمایشی مدارس در کهگیلویه و بویراحمد استاندارد سازی شد

گچساران- ایرنا- مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون چهار هزار و ۱۹۷ سیستم گرمایشی در مدارس استان استانداردسازی شده است.

پیروز کرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:از سال ۱۳۹۶ تاکنون ۳۷۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی مدارس کهگیلویه و بویراحمد هزینه شده است.

به گفته وی سال ۱۳۹۶، ۷۵ میلیارد ریال،سال ۱۳۹۷ ، ۱۲۵ میلیارد ریال و پارسال ۱۷۵ میلیارد ریال برای استانداردسازی تجهیزات گرمایشی مدارس استان هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد  عنوان کرد:هم اکنون ۵۰۲ کلاس درس با بخاری های نفتی غیراستاندارد در مکان های فاقد علمک گاز کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که قرار است تا پایان سال جاری با استفاده از سیستم های گازوئیلی یا برقی به بخاری های استاندارد تجهیز شود.

وی تصریح کرد:استانداردسازی تجهیزات گرمایشی مدارس استان تا پایان سال جاری تکمیل می شود.

کرمی با اشاره به اینکه سرویس های بهداشتی از جمله مشکلات مدارس در روستاهاست بیان کرد: تا پایان سال جاری  ۱۰۱ چشمه سرویس بهداشتی مدارس استان اصلاح می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد  تاکید کرد: بر اساس آخرین جمع بندی ها ۱۹۴ مدرسه در سراسر استان ۳۴۴ چشمه سرویس بهداشتی نیاز دارند.

وی اعتبار مورد نیاز برای اصلاح سرویس های بهداشتی مدارس استان را ۱۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

در سال تحصیلی جدید تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که  ۵۲ درصد آنها پسرو  ۴۸ درصد دختر هستند. 

۶۶ درصد دانش آموزان ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =