کرونا ۴ هزار شغل در بخش ورزش چهارمحال و بختیاری را تعطیل کرد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون چهار هزار شغل مرتبط با ورزش به ‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این استان تعطیل شده است.

حمید کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: در هفت ماهه گذشته به‌علت شیوع ویروس کرونا افزون‌ بر ۴۰۰ میلیارد ریال به باشگاه‌های ورزشی چهارمحال و بختیاری خسارت وارد شده است.

وی افزود: هم‌اینک ۵۲۰ باشگاه ورزشی و ۱۶۰ مکان ورزشی زیرمجموعه اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.

کریمی تصریح کرد:حدود ۱۴۰ مکان ورزشی دیگر در چهارمحال و بختیاری زیرمجموعه دستگاه‌های اجرایی، آموزش و پرورش و دانشگاه‌های استان فعالیت می‌کند که تمامی این باشگاه‌های ورزشی هم‌اینک به‌علت شیوع ویروس کرونا تعطیل است.

وی یادآور شد: تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال آن، امکان میزبانی از مسابقه‌های ملی و بین‌المللی رشته‌های مختلف ورزشی در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۴۸ هزار ورزشکار بیمه شده دارد که تعدادی از این ورزشکاران در ۲ سال گذشته ۲ هزار و ۷۰۰ نشان طلا، نقره و برنز در میادین ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها