مردم قم هتک حرمت به ساحت پیامبر(ص) و قرآن را محکوم کردند

قم – ایرنا- قشرهای مختلف مردم، علما و طلاب شهر مقدس قم روز پنجشنبه با اجتماع در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) و قرآن کریم را محکوم کردند.

تجمع طلاب و مردم انقلابی قم از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی در صحن امام رضا(ع) حرم مطهر کریمه اهل بیت (ع)  برگزار شد.

علما، طلاب، شخصیت‌های برجسته حوزوی، زائران و مجاوران حرم کریمه اهل‌بیت(ع)، آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و جمعی از مسئولان در این تجمع حضور داشتند.

تجمع‌کنندگان با شعار «الله‌اکبر»، «لا الله الا الله»، «محمد رسول‌الله»، «جمهوری اسلامی رهرو دین مبین؛ آمریکا، اسرائیل دشمن قران و دین»، «آمریکا، اروپا مهد فساد و ظلمت؛ مسیر آنان بود مسیر ظلم و ذلت»، «جسارت و اهانت دو حربه دشمن است؛ دین مبین اسلام دشمن اهریمن است» و همچنین «پیغمبر مکرم، پیغمبر الهی است؛ هر که کند اهانت نتیجه‌اش تباهی است» هتک حرمت به مقدسات اسلام به‌ویژه پیامبر اکرم(ص) و قرآن کریم را محکوم کردند.

همچنین تجمع‌کنندگان با سردادن شعارهای «آمریکا، آمریکا، شیطان اکبر بُوَد؛ چراغ آفرینش شخص پیغمبر بود»، «هر کس به قرآن می‌کند اهانت؛ آمریکا از او می‌کند حمایت»،«مرگ بر آمریکا»، «خطوط قرمز ما پیامبر است و قرآن؛ عواقبش وخیم است اهانت دشمنان» و «بود همیشه بر لب شعار اهل ایمان؛ سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن» انزجار خود از حمایت دولت‌های غربی از این اقدام موهن را اعلام کردند.

تجمع‌کنندگان با دردست داشتن دست‌نوشته‌هایی با مضامین «فداک یا رسول‌الله، «لبیک یا رسول‌الله(ص)»، «فدائیان پیامبر(ص)»، «لبیک یا خامنه‌ای»، « هیهات من الذله» و «لبیک یا حسین»، ضمن محکومیت اقدام شنیع توهین به ساحت مقدس پیامبر خاتم(ص) و کتاب هدایت قرآن کریم، با رهبر معظم انقلاب برای تحقق آرمان‌های اسلام ناب محمدی تجدید بیعت نمودند.

در قطعنامه پایانی این مراسم آمده است: قرآن کلام وحی، سرچشمه همه کمالات و سبب ترقی و هدایت جوامع و انسان‌ها می‌باشد و متقن‌ترین کتاب در معرفی نبی اعظم(ص) و رحمت العالمین محمد مصطفی است. کلام وحی الهی پس از ۱۴۰۰ سال همچنان پرمعناترین برنامه انسان‌ساز بشریت است.

در ادامه این قطعنامه آمده‌است: کلام پیامبراکرم (ص) برای مسلمانان بلکه همه پیروان ادیان الهی و برای همیشه انسان‌ها مسیر هدایت و تربیت است. دنیاپرستان عالم که فهمی از عظمت قران کریم نداشته همواره در مسیر جهالت و مخالفت با آن برآمده و با رفتار موهن خود موجبات رنجش قلوب میلیون‌ها انسان عاشق اسلام عزیز و حضرت محمد(ص) را فراهم نموده‌اند.

در بخش دیگری از این قطعنامه افزوده‌ شده‌است: بر این باور هستیم که این اقدام‌های موهن، بخشی از برنامه‌های اسلام ستیزانه آمریکای مستکبر و صهیونیسم بین‌الملل علیه همه مسلمانان و مقاومت بوده که موجب خشم مسلمانان در عالم به‌ویژه ملت شریف مومن و انقلابی ایران اسلامی بودهاست و این حرکت سخیف را بخشی از برنامه عوام فریبانه مستکبران به سرکردگی آمریکا  و اسرائیل دانسته و با حضور در این تجمع این اقدام موهوم را محکوم می‌کنیم.

در ادامه قطعنامه تاکید شده‌است: سکوت ذلت‌بار به بهانه واهی آزادی بیان توسط سیاست‌بازان فرانسوی به‌ویژه توجیهات غیرقابل‌قبول شخص رئیس‌جمهوری فرانسه را شدیداً محکوم می‌کنیم و از همه آزادگان و مسلمانان جهان و دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌ویژه دستگاه دیپلماسی می‌خواهیم با اتخاذ موضع قاطع با هتاکی‌های بی‌شرمانه و گستاخی نسبت به مقدس‌ترین مقدسات کلام وحی و پیامبر(ص) پرداخته و تنها به‌صرف محکومیت بسنده نکنند.

در این اجتماع علاوه بر قرائت بیانیه رهبر معظم انقلاب درمحکومیت هتک حرمت به پیامبر(ص) و قرآن کریم، شرکت کنندگان به عزاداری پرداختند.

در روزهای گذشته نیز علما و مراجع تقلید قم  با صدور پیام‌های جداگانه‌ای اهانت به پیامبر و قرآن را محکوم کرده و خواستار برخورد با این اقدامات شدند. روز گذشته نیز تجمعی خودجوش جمعی از طلاب در اعتراض به هتک حرمت مقدسات در قم برگزار شد.

۷ شهریورماه جاری تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز ضد اسلامی به‌وسیله گروه‌های راست‌گرا افراطی سوئد برگزار شد و در شهر «مالمو» این کشور یک جلد قرآن کریم آتش زده شد و یک قرآن دیگر هم در مرکز شهر به‌وسیله گروه‌های راست‌گرای افراطی لگدکوب شد.

پس‌ازاین اقدام غیرقانونی و قبیح چند افراط‌گرا شهر مالمو شاهد اعتراض‌ها و ناآرامی‌های گسترده‌ای بود به‌طوری‌که  پلیس سوئد از بازداشت ۲۰ نفر در پی ناآرامی‌ها و خشونت‌ها در این شهر خبر داد.

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس نیز روز یازدهم شهریورماه در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =