حضور مردم در انتخابات دشمن را از رویارویی با نظام مایوس می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، گفت: آنچه که دشمن را در صحنه رویارویی با نظام ناامید و مایوس می‌کند حضور پرشور و حماسی در انتخابات و برنامه‌های حساس نظام است.

حجت الاسلام «حجت‌الله فاضلی» روز جمعه در جریان شرکت در انتخابات در دبیرستان استقلال کرمانشاه شرکت در انتخابات را تکلیف شرعی، ملی و سیاسی دانست و افزود: ما نیز در این رابطه لبیک گفته و در انتخابات شرکت می‌کنیم.

او با بیان اینکه مرحله دوم انتخابات همچون مرحله اول بسیار تاثیرگذار است، گفت: نیاز است مردم شریف استان کرمانشاه به موقع و با حماسه در انتخابات شرکت کنند.

وی تصریح کرد: وظیفه هر ایرانی با شرکت در انتخابات است و بدینوسیله می‌تواند با رای خویش سرنوشت کشورش را رقم بزند.

مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریور در ۲ حوزه انتخابیه کرمانشاه و اسلام‌آبادغرب و دالاهو برای انتخاب ۲ نماینده دیگر استان آغاز شد.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه تعداد شعب اخذ رای در این ۲ حوزه انتخابیه نسبت به دور نخست انتخابات کاهش پیدا نکرده است، گفت: در حوزه کرمانشاه ۶۰۰ شعبه و در حوزه اسلام آبادغرب و دالاهو ۱۸۳ شعبه جمع آوری آرا مردم را برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، با آرای ۶۶۱ هزار نفر از مردم استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، دوم اسفند ۱۳۹۸ تکلیف ۶ کرسی از هشت کرسی نمایندگی استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد اما رقابت در ۲ حوزه و بر سر ۲ صندلی دیگر به مرحله دوم کشید.

در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سیدجواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.

اما رقابت سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای یک کرسی باقی‌مانده در شهرستان کرمانشاه و مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو به دور دوم کشید.

ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را هم پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.
زمان برگزاری دومین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح تا ۱۸ روز جمعه ۲۱ شهریور اعلام شده است.