مردم به توانمندی نامزدهای انتخاباتی توجه داشته باشند 

اصفهان- ایرنا - امام جمعه زرین شهر گفت: مردم توانمندی، ایده ها، نشاط جوانی و سابقه نامزدهای انتخاباتی را بعنوان مجموع معیارهای انتخاب افراد در نظر بگیرند.  

حجت ‌الاسلام و المسلمین قاسم باقریان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات اظهارداشت : حضور گسترده و پرشور مردم پای صندوق های رای موجب پشتیبانی و دلگرمی نماینده منتخب خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرحله دوم با مرحله اول انتخابات هیچ تفاوتی ندارد، ادامه داد: حضور حداکثری مردم در پای صندوق های اخذ رای و انتخاب فرد اصلح در تعاملات آینده نماینده مجلس با مردم هم بسیار موثر است.

امام جمعه زرین شهر اضافه کرد: شهروندان باید شعارها و وعده‌های اصلی نماینده مجلس را در آینده پیگیری و مطالبه کنند.

وی تصریح کرد: دقت و توجه برای انتخاب افراد اصلح و توانمند تا حدی خوب است اما باید از وسواس بیش از حد در این زمینه پرهیز کرد.

باقریان حضور جدی در پای صندوق رای را پاسخ محکمی به دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: مردم باید برای حضور در صحنه تصمیم جدی بگیرند و حضورشان را در صحنه پر رنگ تر کنند.

وی با اشاره به لزوم توجه به توصیه های بهداشتی در زمینه مقابله با ویروس کرونا اظهارداشت: امروز دیگر بطور تقریبی همه مردم  از نحوه محافظت خود و دیگران در برابر ویروس کرونا آگاهی دارند تا حدی راههای پیشگیری از کرونا را می‌دانند.

 امام جمعه زرین شهر افزود: استفاده از ماسک، شستشوی دست ها و فاصله گرفتن از دیگران بهترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کروناست و مردم باید پس از تماس با وسایل عمومی نسبت به ضد عفونی دست‌های خود اقدام کنند.  

دومین مرحله یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲ حوزه انتخابیه لنجان و سمیرم روز بیست و یکم شهریور سال جاری برگزار می‌شود.

انتخابات مجلس یازدهم در اسفندماه ۹۸ برگزار شد که هیچ‌کدام از داوطلبان در لنجان و سمیرم از توابع استان اصفهان  ۲۰ درصد رای مردم را کسب نکردند.

تبلیغات این دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا و تعداد محدود نامزدهای انتخاباتی از سیزدهم شهریور آغاز شد و تا ساعت هشت صبح روز بیستم شهریور ادامه خواهد داشت.

دومین دور انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان در ۹ استان برای ۱۱ حوزه انتخابیه شامل ۲۴ شهرستان برگزار می‌شود. انتخابات این دوره از خانه ملت در حوزه‌های انتخابیه لنجان، بیجار، دهلران، سمیرم، کرج، اسلام‌آباد غرب، کردکوی، کرمانشاه، اهواز، میانه  و زنجان به دور دوم کشیده شد.

در این دوره ۲۲ نفر از نامزدهای انتخابات در کشور برای ورود به مجلس یازدهم رقابت خواهند کرد.

استان اصفهان ۱۵ حوزه انتخابیه و در مجلس شورای اسلامی ۲۰ نماینده دارد.

در حوزه انتخابیه لنجان، علی یوسف‌پور (۹۵۲۱ رای) و حسین رجایی ریزی (۸۶۳۸ رای) به مرحله دوم راه پیدا کردند؛  همچنین در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سمیرم به‌دلیل اینکه هیچ‌کدام از داوطلبان مجلس یازدهم ۲۰ درصد رای مردم را کسب نکردند انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

شهرستان لنجان با ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =