فرماندار گناباد: امر به معروف ظرفیت مهم برای کاهش مشکلات اجتماعی است

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر ظرفیت مهمی برای کاهش مشکلات و جرایم در بخشهای مختلف است.

حامد قربانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گناباد، احساس مسوولیت نسبت به اجرای این فریضه را از ضرورتهای جامعه دانست و افزود:  باید از این ظرفیت برای کاهش مشکلات اجتماعی نظیر طلاق و جرائم  خرد که به دلیل شرایط اقتصادی افزایش یافته است، استفاده کرد.

وی ادامه داد: باید از سنین کودکی و نوجوانی این فریضه را بین کودکان و نوجوانان و جوانان تبیین نمود.

فرماندار گناباد خواستار انعقاد تفاهم نامه بین آموزش و پرورش و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گناباد برای افزایش هم افزایی و استفاده از ظرفیتهای این دو بخش برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد.

امام جمعه و رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گناباد هم گفت: همه اقشار جامعه باید نسبت به انجام این فریضه احساس مسوولیت کنند و والدین در قبال فرزندان و اساتید دانشگاهها در قبال دانشجویان و مسوولان ادارات در قبال کارکنان خود وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام حسن صادقی نسب افزود: برخی مواقع باید امر به معروف و نهی از منکر از قالب تذکر لسانی فراتر رفته و با حمایت دستگاه قضایی اقدامات عملی در این زمینه انجام شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گناباد نیز با بیان اینکه دو لانه فساد با حمایت‌های قاطع دادستانی عمومی و انقلاب طی ۶ ماه گذشته در این شهرستان شناسایی و منهدم شد گفت: فروش پوشاک غیرمتعارف، خالکوبی، آلودگی های صوتی، از جمله مصادیق اقدامات ناهنجار در گناباد به شمار می‌روند.

علی ابراهیم زاده با اشاره به تشکیل ۱۴ گروه طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان به ظرفیت ۷۰۰ نفر، از انجام یک هزار و ۲۰۰ مورد تذکر لسانی توسط این افراد و تشکیل معاونت و کارگروههای عفاف و حجاب، مشاوره و پژوهشی این ستاد طی ۶ ماه گذشته خبر داد.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =