۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84033776
۱ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه استان بوشهر

بوشهر-ایرنا- خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در استان بوشهر روز پنج‌شنبه اخباری در زمینه‌های مختلف از سراسر این استان تهیه و ارسال کرده‌اند که شماری از آنها در بسته زیر تقدیم مخاطبان شده‌است.

توقیف محموله میلیاردی قاچاق در دشتستان

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با توقیف یک دستگاه اتوبوس مسافربری در دشتستان مقداری کالای قاچاق به ارزش ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان کشف شد.

سردار خلیل واعظی افزود: ماموران ایستگاه بازرسی شهید صلاحی شهرستان دشتستان حین کنترل وسایل نقلیه عبوری به یک دستگاه اتوبوس مسافربری به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی بیان کرد: ماموران در بازرسی از وسیله نقلیه توقیف شده ۵۵۹ قطعه لوازم جانبی کامپیوتر، ۳۰ ست انواع شیرآلات ساختمانی، پنج دستگاه لپ تاپ و ۷ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک خارجی فاقد مدارک گمرکی که در حال انتقال به دیگر نقاط کشور بود، کشف کردند.

واعظی گفت: در همین ارتباط یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.

غرق شدگی جوان ۳۶ ساله در"تنگستان "

فرمانده انتظامی شهرستان "تنگستان" از غرق شدگی فردی ۳۶ ساله در ساحل روستای "جائینک" بخش دلوار خبر داد.

سرهنگ  حسین خواجه افزود: روز گذشته در پی گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر غرق شدگی فردی در ساحل روستای" جائینک" بخش دلوار، بلافاصله عوامل انتظامی به همراه نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد، مردی ۳۶ ساله برای شنا به ساحل روستای جائینک رفته که به علت آشنا نبودن به فن شنا دچار غرق شدگی می‌شود.

خواجه ادامه داد: با تلاش نیروهای امدادی پیکر بی جان این مرد جوان از داخل آب خارج و به پزشکی قانونی انتقال داده می‌شود.

وی عنوان کرد: شنا در منطقه ممنوعه، به آب زدن بدون آگاهی از عمق آن و نداشتن مهارت کافی در فن شنا از مهم‌تری دلایل غرق شدگی است که می‌طلبد شهروندان به توصیه‌ها و هشدارها توجه کافی کنند تا شاهد حوادث تلخ برای خانواده ها نباشیم.

توقیف بیش از۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در "بوشهر"

فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر از توقیف سه دستگاه خودرو سواری حامل انواع کالای قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ ابراهیم عرب زاده اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، در ۲ مرحله ماموران یگان امداد در محور ساحلی "دلوار" به "بندر ریگ" با کنترل تردد خودروهای عبوری، موفق شدند سه دستگاه خودرو سواری حامل کالای قاچاق را متوقف کنند.

وی بیان کرد: محموله‌های های قاچاق توقیفی شامل ۴۰۰ هزارنخ سیگار، ۳۳ طاقه پارچه و یک دستگاه یخچال فریزر خارجی فاقد مدارک گمرکی بود.

عرب زاده ادامه داد: در این ارتباط ۳ دستگاه خودرو توقیف و ۳ متهم دستگیر و دراختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

توقیف محموله قاچاق در"دشتستان"

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از توقیف یک دستگاه اتوبوس اسکانیا وکشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ فرهاد آراوند اظهار کرد: ماموران ایستگاه بازرسی شهید "صلاحی" در محور خروجی شهرستان "دشتستان" حین کنترل وسایل نقلیه عبوری یک دستگاه اتوبوس اسکانیا را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند.

وی بیان کرد: در بازرسی از وسیله نقلیه توقیف شده ۱۷۴ عدد انواع سیم چین، ۳۴۸ عدد قفل آویز، ۱۳۲ عدد چکش و ۶ عدد میز چرخ خیاطی خارجی فاقد مدارک گمرکی کشف شد.

آراوند ادامه داد: در همین ارتباط یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

توقیف ۹ میلیارد کالای قاچاق در دیر

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ماموران پلیس شهرستان دیر در عملیاتی موفق به کشف ۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در روستای علی آباد این شهرستان شدند.

سردار خلیل واعظی روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: در راستای حمایت از تولید داخلی و تمرکز بر کشف کالای قاچاق، ماموران پلیس آگاهی شهرستان دیر با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی گسترده، از تعدادی خودرو سواری حمل کالای قاچاق (شوتی)  که در یک منزل مسکونی واقع در روستای "علی آباد " مخفی شده بودند، مطلع شدند.

وی گفت: رانندگان خودروها قصد داشتند در فرصت مناسب نسبت به انتقال کالاهای قاچاق به دیگر نقاط کشور اقدام کنند که با هماهنگی مرجع قضائی، گروهی از ماموران پلیس شهرستان دیر به محل اعزام و پنج دستگاه خودرو حامل کالاهای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.

واعظی اضافه کرد: در بازرسی از خودروهای توقیفی چهار هزار و ۲۱۰ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، یک هزار و ۵۹۰ کیلو گرم پوشاک، ۶ هزار و ۴۰۰ قطعه لوازم جانبی موبایل، ۹ دستگاه میکروسکوپ و ۲۷ عدد انواع ابزار آلات خارجی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان دیر در این رابطه پنج متهم دستگیر و در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

شهرستان دیر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.

۴ تن مواد محترقه در دیلم امحا شد

نماینده سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گناوه و دیلم گفت: چهار تن انواع مواد آتش زای قاچاق و غیر استاندارد در این شهرستان امحا شد.

 محمود اکبری روز پنجشنبه در این ارتباط افزود: این مواد آتش زا شامل کبریتی، کپسولی، دینامیتی، پروانه ای و اسپری بود که باتوجه به خطر نگهداری در انبار اموال تملیکی، دستور انهدام صادر و با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط در مکان مخصوص معدوم شد.

وی از دستگاهای ذی ربط که در راستای پاکسازی مکان و انهدام مواد آتش زا  همکاری با این سازمان داشتند، تقدیر کرد.

شهرستان ساحلی دیلم در شمالی‌ترین نقطه استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =