کرونا فعالیت طب سنتی را در مشهد کاهش داد

مشهد- ایرنا- رییس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق بررسی‌های انجام شده میزان مراجعه مردم به سلامتکده‌های طب سنتی در مشهد طی دوران شیوع کرونا نسبت به قبل از همه‌گیری این ویروس حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است.

دکتر مهدی یوسفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۱۴ سلامتکده و مرکز طب ایرانی و مکمل در مشهد فعال است که ۹ مرکز از این تعداد دانشگاهی است و بقیه توسط بخش خصوصی فعالیت دارند.

وی ادامه داد: دو سلامتکده‌ از این تعداد در درمانگاه‌های بیمارستان‌های امام رضا (ع) و قائم (عج) مشهد دایر هستند.

رییس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سلامتکده‌های طب سنتی به منظور دسترسی عموم مردم به خدمات استاندارد و تخصصی طب سنتی و مکمل احداث شده‌اند و در این مراکز خدماتی همچون مشاوره مزاج شناسی، تغذیه، تجویز گیاهان دارویی، مشاوره سبک زندگی، حجامت، بادکش، فصد و زالو درمانی، ماساژ، طب سوزنی و معاینه بیماران انجام می‌شود.

وی افزود: بیشتر مراجعات مردم به سلامتکده‌ها مربوط به بیماری‌های عضلانی و اسکلتی، اختلالات روان‌شناختی، بیماری‌های داخلی مزمن همچون دیابت، سندرم متابولیک، درد مفاصل، افزایش وزن و امثال آن است و به طور معمول بسیاری از این بیماران نتایج رضایت بخشی از درمان‌های رایج در آنها دریافت نکرده‌اند.

دکتر یوسفی با بیان اینکه برخی از افراد با هدف پیشگیری مانند انجام حجامت به سلامتکده‌ها مراجعه می‌کنند ادامه داد: برای افرادی که فقط با هدف پیشگیری به سلامتکده‌ها مراجعه دارند توصیه می‌شود تا پایان شیوع کرونا نسبت به انجام موارد غیرضروری اقدام نکنند، اما مراجعه سایر بیماران به این مراکز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی منعی ندارد.
دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده است و در این مدت بیش از ۱۰ دوره پذیرش دانشجو در این دانشکده انجام شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۹۵ هزار و ۴۸۸ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۲ هزار و ۷۹۸ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۳۴۰ هزار و ۸۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =