سلوک سپهبد شهید سلیمانی بر گرفته از مکتب عاشورا بود

جیرفت - ایرنا - فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مکتب ولایت بود گفت: ایشان بسترسازی مکتب ظهور را انجام داد و مکتب و سلوک او برگرفته از مکتب عاشورا بود. 

به گزارش ایرنا، سردار حسین معروفی شامگاه چهارشنبه در اربعین جانباز شهید اسدالله رئیسی افزود: نظام سیاسی شهیدان ما نظام جامع انقلابی اسلامی و ولایت است و مکتب شهید اسدالله رئیسی برگرفته از مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

وی اظهار داشت: سردار حاج قاسم سلیمانی ذوب در ولایت بود از این رو تمامی فعالیت های وی مورد تایید مقام معظم رهبری بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، شهدا را پروش یافته مکتب عاشورا و امام دانست و گفت: شهید رئیسی در جنگ علیه باطل تردید نکرد و از وضعیت جانبازی خود هرگز گلایه و ناشکری نکرد.

وی با بیان اینکه بچه های دفاع مقدس افتخار می کنند بگویند ما بچه های حاج قاسم هستیم، افزود: مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مکتب خوبی ها، زیبایی ها، دوری از گناه، آبروداری و مکتب وحدت و ولایت حقیقی بود.

سردار معروفی شهدا را شناسنامه ملت ایران و انقلاب اسلامی اعلام کرد و اظهار داشت: شهدا محور وحدت هستند. 

وی بیان کرد: شهدای ما به هیچکس بدهکار نیستند و ما به آن ها بدهکاریم زیرا شهدا برای کرامت ملت و انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند.

وی آسایش امروز جامعه را مرهون خون شهدا دانست و گفت: اگر امروز دشمن جرات تعرض نمی کنند بخاطر شهداست.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ایمان، بصیریت، صبر و اخلاص را ویژگی های مهم شهدا برشمرد و عامل ماندگار شدن شهید سردار سلیمانی و شهید رئیسی را اخلاص آن ها عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بصیرت عمق ایمان بوده که در مسیر خدا حرکت می کند، اظهار داشت: تمام شهدا بویژه سردار سلیمانی و شهید رییسی توصیه کردند که رهبری را تنها نگذاریم.

سردار معروفی گفت: دشمنان امروز در راس آن ها آمریکا در صدد تصرف زمین نیستند بلکه دنبال تصرف اراده ملت و جدایی مردم از ولایت و حاکمیت هستند.

وی اظهار داشت: امروز نیازمند تولید قدرت نرم بوسیله افرادی که مرجعیت دارند، هستیم زیرا امروز با ایثار باید جهاد مقدس را پیش برد.

وی افزود: جامعه امروز برای تولید قدرت نرم نیازمند وحدت است. 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان شناخت امام و شناخت دشمن را درس و خواسته تمام شهدا دانست و گفت: با این درس نباید بگذاریم دوباره کربلا تکرار شود.

جانباز شهید اسدالله رئیسی متولد ۱۳۳۷ شهرستان جیرفت بود که در سن ۲۴ سالگی فرماندهی یکی از گردان‌های تیپ ثارالله را بر عهده داشت.

اسدالله رئیسی جانباز ۷۰ درصد و رزمنده دفاع مقدس در عملیات رمضان از ناحیه نخاع مجروح شده بود، این شهید والامقام سال ۶۱ در عملیات رمضان، دو مرتبه مجروح و از ناحیه نخاع دچار آسیب جدی شد و پس از ۳۸ سال جانبازی به آرزوی دیرین خود شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها