زالی: دورکاری کارمندان تا پایان شهریور تداوم دارد

تهران- ایرنا- فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به استقرار محدودیت‌های بند ۳ و ۴ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: مهمترین مسأله، کاهش حضور و دورکاری کارمندان تا پایان شهریور ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی روز چهارشنبه اظهار کرد: در هفته های اخیر استفاده منظم‌تر از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در محیط های اجتماعی، آمار قابل قبولی را به خود اختصاص داده است. همچنین امیدواریم در کنار این موارد، عدم حضور گروه های آسیب پذیر در اماکن عمومی و تجمعات و پرهیز از سفر های غیرضروری مورد توجه قرار گیرد.
وی عنوان کرد: کماکان تهران طبق شاخص های تعریف شده، قرمز تلقی می شود و به نظر می رسد هفته آینده شرایط مشابهی را تجربه می کنیم. از همین رو، محدودیت های اعمال شده در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

** افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در مراکز درمانی استان تهران
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، ضمن ارائه گزارشی از وضع شیوع بیماری در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران، بر لزوم استمرار توجه به پروتکل های بهداشتی تأکید کرد.
وی، از بستری ۵۳۴ بیمار کرونایی در مجموعه بیمارستان ها در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این آمار ۱۱۱ نفر در بخش مراقبت ویژه بستری شدند. در مقابل ۳۲۴ بیمار نیز در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند.
زالی ادامه داد: مدتی آمار بستری پایین تر از ۵۰۰ نفر در روز گزارش می شد اما در طول سه روز اخیر، این آمار افزایش یافته است. 
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، اظهار کرد: ۸ درصد افرادی که در روز گذشته در بخش سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران مراجعه کردند، نیاز بستری داشتند. در مقایسه با هفته گذشته موارد جدید بستری و موارد عمومی بستری در تهران ۱۴.۹ درصد افزایش داشته است. این آمار نشان می دهد با افزایش تعداد ابتلا به بیماری با شیب ملایم رو به رو خواهیم بود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha