فرماندار تالش: حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست و می‌توانند به تشخیص والدین خود به مدرسه بروند و در بازگشایی کلاس‌های درس، تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید عیسی مهدوی عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در فرمانداری تالش اظهار کرد: توجیه دانش آموزان در منزل از سوی اولیا در خصوص رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، رعایت آن از سوی مربیان و کارکنان مدارس و توسعه آموزش های مجازی باید جدی گرفته شود.

وی بر تامین امکانات بهداشتی، درمانی و آموزشی برای دانش آموان توسط مدیران دستگاه های اداری این شهرستان تاکید کرد و همت و همکاری بازاریان را نیز در این امر خداپسندانه خواستار شد.

وی ادامه داد: آموزش تعطیل بردار نیست و سلامت دانش آموزان در اولویت ماست و به زودی درباره ادامه فرایند آموزش حضوری در شهرستان، تصمیم گیری و به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

حجت الاسلام مجتبی نورزاد امام جمعه تالش نیز در این جلسه گفت: نهاد نماز جمعه در پیشبرد هدف های آموزشی در خدمت آموزش و پرورش است و برای پیشبرد امور با همدیگر همکاری خواهیم کرد.

مدیر آموزش و پرورش تالش نیز اظهار کرد: دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای مدارس ابلاغ و مدارس پر جمعیت شیفت بندی شده است.

سید مرتضی مختاری افزود: الزامی در رابطه با حضور دانش آموزان در کلاس های درس وجود ندارد اما طوری برنامه ریزی کرده ایم که دانش آموزان در کلاس ها از یکدیگر یک متر فاصله دارند.
مدیر آموزش و پرورش تالش ادامه داد: آموزش مجازی در بستر سامانه شاد و تلویزیون انجام می شود و ۵۰ درصد کارکنان آموزش و پرورش تالش به طور مرتب از مدارس بازدید می کنند.

مختاری به اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور ماه، زنگ ایثار و مقاومت، برپایی نمایشگاه های دفاع مقدس، دیدار با خانواده های معظم شهدا، غبارروبی مزار شهدا، حضور در نماز جمعه و اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس را از برنامه های این هفته اعلام کرد.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، محدودیت هایی در اجتماعات، مدارس  و دانشگاه ها ایجاد کرده است و مسئولان بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدرسه ها تاکید می کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع و سال تحصیلی در این شهرستان با مشارکت حدود ۳۷ هزار دانش آموز آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =