استاندار مرکزی: ملت ایران پای آرمان‌های انقلاب ایستاده است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: ملت ایران پای آرمان‌های انقلاب ایستاده و همه سختی‌ها را به جان خریده است.

سید «علی آقازاده» چهارشنبه شب در دیدار با هنرمندان استان مرکزی در فرهنگ‌سرای آیینه اراک افزود: ملت ایران در مسیری که امام خمینی (ره) ترسیم کرده و رهبری معظم انقلاب آن را تبیین کرده، حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: شرایط ایجاد شده برای جامعه هنری استان به واسطه بیماری کرونا ناراحت کننده است اما  این وضعیت به طور ناخواسته ایجاد شده و موجب خسارت‌های زیادی در دنیا و ایران شده است.

آقازاده تصریح کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده، شرایط حاکم شده به واسطه بیماری منحوس کرونا بیش از ۱۵۰ میلیون شغل در دنیا، ۴۲ میلیون شغل در آمریکا و حدود یک میلیون شغل در ایران را از بین برده است.

وی عنوان کرد: از طرف دیگر در ایران بحث تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی نیز مشکلات را مضاعف‌تر کرده است و شرایط و سختی‌هایی که در ۲ سال اخیر برای ملت و دولت ایران ایجاد شده در ۴۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

استاندار مرکزی افزود: جمهوری اسلامی ایران در زمان برجام روزانه ۲ میلیون بشکه نفت به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار به فروش می‌رساند اما هم‌اکنون این رقم به ۵۰۰ هزار دلار در روز رسیده است.

وی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، شرایط را برای آمریکا نیز سخت کرده ، اظهار داشت: آمریکا در سه ماه آینده شرایط ویژه‌ای دارد و نیازمند همکاری با ایران است.

آقازاده عنوان کرد: همه باید دست به دست هم دهند تا شرایط پیش آمده به گونه‌ای مدیریت شود که از تمام ظرفیت‌ها به بهترین شکل ممکن بهره‌گیری شود.

وی گفت: تشکیل کارگروه عملیاتی، اجرایی و تخصصی هنر در دستور کار قرار دارد و این مهم تا ۱۰ روز آینده در راستای حمایت از جامعه هنرمندان عملیاتی می‌شود و مشکلات ایجاد شده برای این قشر قابل درک است.

حال هنر استان مرکزی خوب نیست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی هم در این نشست گفت: این روزها حال هنر این استان به دلیل شرایط کرونایی به هیچ وجه خوب نیست.
حجت الاسلام « عباس دانشی» افزود: بیشتر رشته‌های هنری چهره به چهره است که به دلیل شرایط کرونا تعطیل شده‌اند.
در نشست هنرمندان با استاندار مرکزی، دست‌اندرکاران رشته‌های مختلف هنری مشکلات ایجاد شده به واسطه شرایط کرونایی را بیان و خواستار فعال شدن برخی رشته‌های هنری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شدند.

استاندار مرکزی در پایان این نشست، طرح توسعه فضای خانه کتاب اراک، نگارخانه شماره ۲ استاد محمدحسن عماد و بلاک‌باکس (ویژه نمایش تئاتر) شهرستان اراک را در فرهنگ‌سرای افتتاح کرد.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =