۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۵۲
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 84033459
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از یکهزار و ۵۰۰ بسته کمک معیشتی در کرمان توزیع شد

کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در راستای اجرای مرحله نخست همایش کمک مومنانه طرح سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی امروز (چهارشنبه) یک هزار و ۵۹۰ بسته کمک معیشتی به ارزش هر بسته ۳۵۰ هزار تومان در بین خانواده زندانیان نیازمند توزیع شد.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد در این آئین گفت: یکی از اولویت برنامه های تحولی در دوران جدید مدیریت دستگاه قضایی و ریاست آیت‌الله رئیسی بر قوه قضاییه در حوزه زندانهاست و در مرحله اول کاهش جمعیت کیفری زندان های کشور به صورت ویژه مورد توجه و تاکید قرار گرفته است.
موحد ادامه داد: براساس دیدگاه و نظر ریاست جدید قوه قضاییه، هر فردی که به هر دلیلی وارد زندان ها می شود باید تعلیم خوبی ها و نیکی ها را ببیند و در حقیقت زندان ها باید مرکز آموزش نیکی ها و خوبی ها باشند.
وی اهدای کمک های مومنانه به خانواده زندانیان نیازمند را یکی از مظاهر عملی آموزش نیکی ها و خوبی ها برشمرد و اظهارداشت: طرح اهدای کمک های مومنانه به نیازمندان و محرومان  در حقیقت آموزش عملی احیای نیکی ها و ارزش های دینی و معنوی جامعه به شمار می رود.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان از همکاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، دستگاه های اجرایی و نهادهای مدنی از جمله انجمن حمایت زندانیان و ستاد دیه و خیران برای کمک به خانواده زندانیان نیازمند تقدیر کرد و ادامه داد: اقدام بسیار خوبی برای کمک به خانواده زندانیان نیازمند در ابتدای سال ۹۹ و در زمان شیوع بیماری کرونا در استان انجام شد .
موحد با بیان این مطلب که هم اکنون۲هزار و ۴۲۶ خانواده زندانی بی بضاعت در استان کرمان تحت پوشش کمیته امداد و انجمن حمایت زندان‌ها قرار دارند، عنوان کرد: این خانواده ها ضمن دریافت مستمری های ماهانه از کمک های مادی موردی نیز بهره مند می شوند و در این راستا به صورت سالانه در مرکز استان ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون از سوی انجمن حمایت زندانیان برای آنها هزینه می شود و در کنار آن تسهیلات ارزان قیمت بانکی نیز در اختیار آنها قرار می گیرد.
وی با اشاره به اهدای یک میلیارد و ۲۹۷ میلیون تومان کمک نقدی به صورت کارت هدیه از ابتدای سال جاری تاکنون به خانواده زندانیان بی بضاعت و محروم با همکاری بنیاد مستضعفان کشور، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری شش هزار و ۶۰۰ سبد کالا به ارزش هر بسته ۲۵۰ هزار تومان نیز در بین این خانواده ها توزیع شده است که مجموع ارزش ریالی این سبدها یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بوده است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان به اهدای چهار هزار و ۷۰۰ بسته بهداشتی در بین خانواده زندانیان محروم و نیازمند نیز اشاره و بیان کرد: در سال جاری ۱۷۰ زندانی نیازمند جهت دریافت وام ۵ میلیونی به صندوق امداد ولایت معرفی شده اند.
موحد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶۷ زندانی مالی و جرایم غیرعمد با پرداخت کمک ۶ میلیارد و ۸۶۵ میلیون تومانی ستاد دیه از زندان های این استان آزاد شده اند.
وی ادامه داد: در روز جاری نیز ۱۷ مددجوی جرایم غیرعمد از زندان های استان کرمان آزاد شدند که هفت نفر از آنها مربوط به زندان مرکزی کرمان بوده اند.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان کرمان نیز در این نشست از حمایت های دستگاه قضایی از مجموعه زندان ها تقدیر کرد و افزود: زندان های ضمن رویکرد امنیتی، ابعاد تربیتی را نیز شامل می شود و در استان کرمان توجه به ابعاد حمایتی و تربیتی موجب افزایش امنیت زندان ها نیز شده است و اگر نگاه های حمایتی و تربیتی نبود، نگهداری زندانیان در زندان ها بسیار دشوار می شد. 
رمضان امیری افزود: ۲۳ درصد از زندانیان استان کرمان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان قرار دارند و نیاز است که به این انجمن و ستاد دیه کم شود تا نگاه آیت الله رئیسی به زندان و زندانی به شکلی محقق شود که اگر فردی وارد زندان ها شد، خانواده های آنها در سختی و رنج نباشند.
وی با اشاره به این مطلب که کمک به خانواده مددجویان نیازمند مورد توجه دستگاه قضایی و سازمان زندان ها قرار دارد، اظهارداشت:امسال به جای توزیع غذای نذری از سوی هیات های مذهبی در بین زندانیان، ارزاق خشک خریداری و در اختیار خانواده های زندانیان نیازمند قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =