۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۷
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84033449
۵ نفر

برچسب‌ها

مهدی حاجتی به یک سال حبس و دو سال تبعید محکوم شد

شیراز-ایرنا-مهدی حاجتی عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز گفت که به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل یک سال حبس و دو سال تبعید محکوم شده است.

تاکنون منابع قضایی در این باره اطلاع رسانی نکرده‌اند و به محض دریافت اطلاعات از جزییات این پرونده، منتشر خواهد شد. 

حاجتی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در ابتدای شیوع کرونا و اواخر سال ۹۸ رشته توییت هایی درباره اینکه باید قرنطینه شهرها به ارتش واگذار شود منتشر کردم.
حاجتی ادامه داد: در رابطه با توییت های کرونا، دو پرونده تشکیل شده که یکی با اتهام تبلیغ علیه نظام دوشنبه هفته گذشته در شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز رسیدگی و حکم بدوی این پرونده امروز به صورت شفاهی و حضوری به من ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: این حکم شامل یک سال حبس و دو سال تبعید به بیرجند امروز (نوزدهم شهریورماه) به من ابلاغ شد که بدوی است و ۲۰ روز مهلت اعتراض دارد.
عضو سابق دوره کنونی شورای شهر شیراز گفت: در خصوص رشته توییت های مربوط به کرونا پرونده دیگری نیز با اتهام نشر اکاذیب تشکیل شده که شنبه آینده زمان رسیدگی به این پرونده است.

حاجتی اسفندماه ۹۸ توییت‌هایی را در رابطه با قرنطینه نکردن شهر قم در ابتدای شیوع ویروس کرونا و همچنین حمایت از زندانیان در برابر کرونا منتشر کرده بود.

مهدی حاجتی متولد ۱۳۵۸ از فعالان سیاسی اصلاح طلب است و قبل از حبس و در دوره کنونی شورای اسلامی شهر شیراز ضمن عضویت، مسوولیت‌هایی همچون  نایب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و رییس کمیسیون حقوق شهروندی پنجم دوره شورای شهر شیراز را برعهده داشت.

حاجتی نخستین بار پنجم مهرماه ۹۷  بازداشت شد و  ۱۵ مهر ۹۷ با صدور قرار وثیقه ۲ میلیارد ریالی آزاد شد. او ۱۴ بهمن ۹۷ پس از گذشت افزون بر چهار ماه غیبت در جلسات شورا، در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه این شورا حاضر شد. در آن زمان، قرار نظارت قضایی مبنی بر منع حضور این عضو شورای شهر شیراز از سوی دادگاه لغو شده بود.
یک منبع مطلع در آن مقطع زمانی گفته بود: روند رسیدگی به پرونده حاجتی ادامه دارد و حضور در جلسات شورای شهر شیراز دال بر برائت وی از اتهام نیست.
این گونه بود که وی بار دیگر ۱۲ خردادماه ۹۸ برای اجرای حکم یکسال حبس، راهی زندان شد.
بیستم شهریورماه گذشته بود که محمدتقی تذروی عضو علی البدل شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی این شورا سوگند خورد و به عنوان جانشین مهدی حاجتی عضو غائب شورا، فعالیت خود را آغاز کرد.
حاجتی سوم بهمن ماه ۹۸ بعد از تحمل حدود هشت ماه حبس از زندان آزاد شد اما دیگر در شورای شهر شیراز حاضر نشد.
دادگستری استان فارس در آن زمان ضمن تأیید آزادی حاجتی اعلام کرد: این اقدام پیرو درخواست اعاده دادرسی از سوی محکوم علیه و تجویز اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =