راه‌یاب ملل کردستان در اولین بازی لیگ برتر والیبال شکست خورد

سنندج - ایرنا - تیم راه‌یاب ملل نماینده کردستان در مسابقات لیگ برتر والیبال کشور عصر چهارشنبه در بازی خارج از خانه مقابل فولاد سیرجان شکست خورد.

به گزارش ایرنا، تیم راه‌یاب ملل کردستان عصر چهارشنبه در این دیدار سه بر صفر بازی را به حریف سیرجانی خود باخت، نماینده کردستان در لیگ برتر در سه ست پیاپی با نتایج (۲۵-۱۶، ۲۵-۲۰ و ۲۵-۲۱) بازی را واگذار کرد.

مسابقات لیگ برتر والیبال کشور از امروز با حضور ۱۵ تیم آغاز شد که نسبت به سال‌های گذشته این مسابقات حداقل یک ماه زودتر آغاز شد بنابراین در سال جاری با فشردگی کمتری برای باشگاه‌ها پیگیری خواهد شد.

با توجه به شرایط گسترش و شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشورهای جهان از جمله ایران، برگزاری مسابقات در دوره زمانی طولانی‌تر، رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای باشگاه‌ها، میزبان‌ها و عوامل اجرایی مسابقات را نیز بهتر می‌کند.

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران در سال ۱۳۹۹ با نام «جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» در یک گروه مقدماتی آغاز شد.

در این دوره از رقابت‌ها ۱۵ تیم شهرداری ورامین، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، شهرداری ارومیه، پیکان تهران، شهرداری گنبد کاووس، شهرداری قزوین، هورسان رامسر، آذر باتری ارومیه، خاتم اردکان، سایپا تهران، شهداب یزد، فولاد سیرجان، راه‌یاب ملل کردستان، لبنیات هراز آمل و شهروند اراک حضور دارند.

در دور مقدماتی این دوره از رقابت‌ها، تیم‌ها در قالب یک گروه به صورت رفت و برگشت با هم مسابقه می‌دهند و سپس هشت تیم برتر راهی مرحله پلی‌آف خواهند شد.

دیدارهای مرحله پلی‌آف نیز در سه مرحله پیگیری می‌شود که در مرحله نخست پلی‌آف لیگ برتر والیبال سال جاری، هشت تیم برتر دور مقدماتی با هم روبه‌رو می‌شوند و تیم‌های پیروز دو مسابقه از سه دیدار، به مرحله بعدی راه خواهند یافت.

تیم راه یاب ملل کردستان که در فصل گذشته این مسابقات با نام راه یاب ملل مریوان حضور پیدا کرده بود پس از فراز و نشیب فراوان بر سر حضور و یا عدم حضور در لیگ برتر بدلیل نبود حامی مالی در واپسین لحظات و در فاصله کمتر از یک هفته به شروع مسابقات با هدف حفظ سهمیه استان و روشن ماندن چراغ والیبال کردستان به عنوان تیم پانزدهم لیگ بسته شد، این در حالی است که سایر تیم ها نه تنها بازیکنان مورد نظر خود را جذب کردند بلکه تمرینات آمادگی خود را به اتمام رسانده و هر کدام به منظور آمادگی بیشتر مسابقات دوستانه نیز داشته‌اند.

این موضوع، کار را برای بازیکنان و سرمربی جوان تیم راه‌یاب ملل سخت تر کرد بطوریکه در کوتاهترین زمان ممکن، صادقیانی با تعدادی از بازیکنان انتخاب شده و بدون جلسه تمرینی به مصاف فولاد سیرجان رفت.

در هفته دوم چهارشنبه ۲۶ شهریور، راه‌یاب ملل در سالن ۱۲۰۰ نفره زاگرس مریوان میزبان سپاهان اصفهان خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =