۳۶ هزار خانه هلال در کشور ایجاد می‌شود

اردبیل -ایرنا- رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: ۳۶ هزار خانه هلال از سوی این جمعیت تا پایان سال جاری در روستاهای کشور ایجاد می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمد گل‌فشان روز چهارشنبه در جریان  افتتاح خانه هلال روستای نوجه‌ده نمین و بازدید از  پروژه ها و پایگاه‌های جمعیت هلال احمر اردبیل افزود: هم‌اکنون ۲ هزار خانه هلال در کشور فعال بوده  و این تعداد تا پایان سال به ۳۸ هزار خانه افزایش خواهد یافت.

وی بیان کرد: تعدادی از این خانه‌ها در هفته دفاع مقدس توسط رییس جمهوری و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد.

او اضافه کرد: خانه‌های هلال در روستاهای دارای دهیار  و با هدف آموزش روستاییان برای داشتن سرعت عمل در حوادث احتمالی توسط نیروهای آموزش دیده راه‌اندازی می‌شود.

گل‌فشان بیان کرد: با ایجاد خانه‌های هلال در روستاها، مناطق کم برخوردار، ادارات و مساجد می‌توان امدادرسانی در زمان حادثه را سرعت بخشید.

 وی با بیان اینکه هر خانه هلال یک جمعیت هلال احمر کوچک است،گفت: در این خانه‌ها همه نوع آموزش ارائه می‌شود تا مردم منطقه آمادگی لازم را برای مشارکت در حوادث احتمالی داشته باشند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه به دنبال اجرای آموزش مجازی برای رابطین خبری هستیم، اضافه کرد: سعی می کنیم تا پاییز در زمینه ارائه آموزش زبان انگلیسی به جوانان جمعیت هلال احمر خبرهای خوشی داشته باشیم.

گل‌فشان با بیان اینکه با سازمان فنی و حرفه ای کشور برای ارائه آموزش مهارت‌آموزی به داوطلبان و جوانان عضو جمعیت هلال احمر تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده است، اضافه کرد: مهارت ارتباطی، یادگیری و یاددهی آن به جوانان مسئله مهمی است که به آن  توجه می‌شود.

وی گفت: موضوع مشاوران جوان در راستای برنامه رهبران جوان بوده و  بر این اساس به مدیران تاکید کرده‌ایم ۲  مشاور جوان برای خود منصوب کنند.

او با بیان اینکه جوانان در جمعیت هلال احمر کارهای مقدسی انجام می دهند، اظهار کرد: این کارها و خدمات بدون هیچ چشمداشتی انجام می شود و ما قدردان جوانان و زحمات آن‌ها هستیم.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور از پروژههای عمرانی از جمله مجموعه تجاری ایستگاه سرعین، مجموعه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی، آشیانه بالگرد امداد هوایی، انبارهای امدادی و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری (EOC)  جمعیت هلال احمر در اردبیل بازدید کرده و در جریان امور قرار گرفت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =