۲۰ تعاونی برتر استان اردبیل تجلیل شدند

اردبیل- ایرنا- ۲۰ تعاونی برتر و برگزیده استان اردبیل در ۲۰ گرایش تولیدی، صنعتی و خدماتی روز چهارشنبه طی آیینی با حضور تعاونگران، کارآفرینان و فعالان اقتصادی و تولیدی این استان تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، برنامه تجلیل از این تعاونی‌های برگزیده در قالب پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر و همزمان با افتتاح ۱۰ تعاونی منتخب استان اردبیل از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در ناحیه صنعتی بخش رضی شهرستان مشکین‌شهر برگزار شد.

برای حضور در پانزدهمین دوره انتخاب تعاونی‌های برتر استان اردبیل، ۴۴۰ تعاونی از میان هزار و ۸۰۰ تعاونی فعال استان اردبیل حایز شرایط بودند که از این تعداد، ۲۰ شرکت به عنوان تعاونی‌های برگزیده این استان توسط کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتخاب و معرفی شدند.

توجه به اشتغالزایی بخش تعاون در مناطق روستایی و عشایری ضروری است

استاندار اردبیل در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر و برگزیده این استان با اشاره انعقاد قرارداد برای اعطای سه هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل روستایی و عشایری، خواستار توجه ویژه به ظرفیت اشتغال بخش تعاون در مناطق روستایی و عشایری شد.

اکبر بهنام‌جو با تجلیل از اقدام شرکت تعاونی تولیدی پوشاک عرفان ارشق مشکین‌شهر و اشتغالزایی ۱۵۰ نفر در این واحد تعاونی گفت: بخش تعاون استان اردبیل در زمینه اشتغال و تولید گام‌های خوبی برداشته است.

وی خواستار معرفی کارها و فعالیت‌های موفق بخش تعاون استان اردبیل شد و افزود: شرکت‌های تعاونی می‌توانند واحدهای تولیدی خود را در شهرک‌ها و ناحیه‌های صنعتی سطح استان مستقر کرده و از تسهیلات و امکانات فراهم شده در این مناطق بهره‌مند شوند.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به فعالسازی ناحیه صنعتی بخش ارشق شهرستان مشکین‌شهر در جوار شهر رضی بعد از ۱۱ سال تعطیلی گفت: این ناحیه صنعتی در ۲ سال اخیر رونق گرفته و امروز سومین واحد از ۱۴ واحد تولیدی در حال احداث در آن به بهره‌برداری رسید.

اشتغال ۱۵ هزار نفر در بخش تعاون استان اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر و برگزیده این استان، از تشکیل ۱۰۶ شرکت تعاونی در سطح استان طی یکسال گذشته خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون حدود ۱۵ هزار نفر در بخش تعاون استان به کار، تولید و فعالیت اقتصادی مولد مشغول هستند.

قاسم رحیمی گفت: هم‌اکنون یکهزار و ۸۵۰ تعاونی در استان اردبیل فعال است و ۱۰۵ هزار نفر در این تعاونی‌ها عضویت دارند.

وی بیان کرد: ۶۲۲ مورد از تعاونی‌های فعال استان اردبیل در بخش کشاورزی، ۵۰۴ مورد در بخش خدمات، ۲۵۴ شرکت در بخش صنعت، ۱۱۰ مورد در بخش مسکن، ۹۵ شرکت در تولید فرش و ۸۰ تعاونی نیز در بخش‌های تولیدی و توزیعی فعال هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، میزان سرمایه ثبت شده تعاونی‌های این استان را بیش از سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

وی با اشاره به فعالسازی ۱۲۲ شرکت تعاونی غیرفعال و راکد استان در یک سال گذشته از طریق اعطای تسهیلات مشاغل روستایی و سایر سیاست‌های حمایتی گفت: امسال حمایت از تعاونی‌های راکد و در حال فعالیت از محل تسهیلات اشتغالزا در سطح استان ادامه می‌یابد.

به گزارش ایرنا، امروز پیش از معرفی و تجلیل تعاونی‌های برتر استان اردبیل، ۱۰ طرح بخش تعاون این استان طی آیینی از طریق ارتباط ویدئویی و با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال توسط فعالان بخش تعاون استان اردبیل سرمایه‌گذاری شده است.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، با بهره‌برداری از این ۱۰ طرح تعاونی، زمینه اشتغال ۳۷۷ نفر در بخش تعاون استان فراهم شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =