طرح جهادی تعمیر و افزایش ایمنی شبکه برق درمیان اجرا شد

بیرجند - ایرنا - نیروهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی در مانور جهادی، شبکه توزیع برق شهرستان مرزی درمیان را برای افزایش ایمنی و قابلیت اطمینان شبکه، بررسی و تعمیر کردند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی روز چهارشنبه در حاشیه اجرای این مانور به خبرنگاران گفت: این طرح با حضور ۱۵ اکیپ اجرایی و ۵۰ نفر از نیروهای عملیاتی شرکت توزیع برق از شهرستان‌های بیرجند، قاینات، خوسف، زیرکوه، سربیشه و درمیان اجرا شد.

هادی منصوریان افزود: در این طرح شبکه‌های فشار متوسط محدوده روستای منصورآباد تا ورودی شهر قهستان در مدت زمان کم، بررسی، عیب‌یابی و تعمیر شد که بیش از ۷۰ روستا بخش قهستان درمیان و شهر قهستان از مزایای افزایش ایمنی تامین برق پایدار بهره‌مند شدند.

وی افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، کاهش انرژی‌های توزیع نشده، افزایش ایمنی شهروندان و رفع کانون‌های خطر و تمرین آمادگی مناسب برای مواجهه با بحران‌های مختلف را از اهداف این طرح ذکر کرد.

منصوریان گفت: همچنین کاور گذاری شبکه برای جلوگیری از تلف شدن پرندگان و حفاظت از حیوانات محیط زیست انجام شد.

با اجرای طرح جهادی تعمیرات شبکه توزیع برق شهرستان درمیان، بیش از ۷۰ روستا بخش قهستان و همچنین اهالی شهر قهستان از مزایای افزایش ایمنی تامین برق پایدار بهره‌مند شدند و آمادگی گروه‌های عملیاتی نیز کنترل شد.

بخش قهستان درمیان در ۵۵ کیلومتری بیرجند قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =