۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۰
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 84033432
۰ نفر

برچسب‌ها

صراف کلاهبردار شیراز در ترکیه دستگیر و به کشور بازگردانده شد

شیراز_ایرنا_ صرافی که ۲ سال قبل اقدام به کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان در شیراز کرده بود پس از دستگیری در کشور ترکیه امروز به کشورمان بازگردانده شد.

روابط عمومی دادگستری استان فارس چهارشنبه شب اعلام کرد : این کلاهبردار دو سال قبل و در جریان نوسانات ارزی کشور پس از عدم اجرای تعهدات خود در قبال سرمایه گذاران متواری شد .

وی پس از دستگیری در پی اقامت غیر مجاز ترکیه با تلاش دیپلماتیک جهت پیگیری قضایی پرونده به کشور بازگردانده شد.

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس هم  از بازداشت متهمی خبر داد که از دو سال قبل با کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان از کشور گریخته بود و بیان کرد: فردی در شیراز با راه اندازی یک صرافی غیرمجاز مقادیر زیادی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان وجه از شهروندان کلاهبرداری کرده و از کشور به مقصد ترکیه گریخته بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس خاطرنشان کرد: از آنجایی که این فرد به ترکیه ورود غیرمجاز داشته در آنجا بازداشت شد و در حال رایزنی بودیم تا این فرد به کشور استرداد شود.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده از ناحیه دادستانی کل کشور، وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری، مکاتبات عدیده‌ای برای استرداد این فرد صورت گرفت؛ این در حالی بود که متهم در کشور ترکیه مدعی بود که جرم وی سیاسی است و با این ادعا مانع استرداد خود به کشور شده بود.

آسیابی با تاکید بر اینکه پرونده این شخص جزو پرونده‌های ویژه‌ای بود که از ناحیه دستگاه قضایی پیگیری می‌شده است، گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شد به ویژه با پیگیری اداره کل امور بین الملل قوه قضاییه، متهم امروز وارد مرز ایران شد. 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با بیان اینکه متهم حدود دو سال متواری بوده و شکات متعددی داشته است، گفت: متهم از طریق مرز بازرگان وارد کشور شده و در حال انتقال به شیراز است.