گردهمایی فعالان جبهه فکری فرهنگی انقلاب اسلامی در ورامین برگزار شد

تهران- ایرنا- گردهمایی فعالان جبهه فکری فرهنگی انقلاب اسلامی به عنوان " ورامین دیار قیام" روز چهارشنبه در ورامین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این گردهمایی که به مدت سه روز و با حضور صد نفر از هنرمندان حوزه‌های مختلف از سراسر کشور در مسجد جامع تاریخی ورامین برگزار می‌شود، نقش مردم شهرستان ورامین در نهضت انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس مورد بررسی قرار می‌گیرد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: در این گردهمایی بزرگ، صد نفر از هنرمندان سراسر کشور در حوزه فیلم و سریال،شعر، نقاشی، کاریکاتور، مستند، عکاسی و هنرهای تجسمی در ورامین حضور یافته و نسبت به معرفی شهرستان می‌پردازند.
حجت الاسلام سیدکمیل موسوی افزود: مردم شهرستان ورامین نقش به سزایی در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند و بسیاری از افتخارآفرینی‌های به خوبی بازگو نشده و مورد بررسی قرار نگرفته است لذا تلاش می‌شود تا با برگزاری چنین همایش‌ها و گردهمایی‌هایی، این افتخارات به روش هنرمندانه به جامعه منتقل شود.
وی گفت: نقش مردم ورامین در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ و تقدیم هزار و ۴۰۰ شهید در طول دوران هشت سال دفاع مقدس بی‌بدیل است و باید این نقش به درستی تبیین و بازگو شود.
وی اظهار کرد: تلاش می‌شود تا با استفاده از توان و ظرفیت هنرمندان به نام کشوری که طی این سه روز در شهرستان ورامین 
وی تصریح کرد: در حاشیه این گردهمایی کارگاه‌های آموزشی با حضور هنرمندان و جوانان شهرستان ورامین برگزار می‌شود تا جوانان ورامینی، از ظرفیت علمی این میهمانان نیز استفاده شود.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =