امدادرسانی به مصدومان تصادف و نجات گردشگران از دریا در آستارا

آستارا - ایرنا - نیروهای جمعیت هلال‌احمر آستارا به ۲ مصدوم تصادف رانندگی امدادرسانی کردند و ناجیان غریق این شهرستان نیز چهار گردشگر را از غرق شدن در آبهای ساحلی خزر نجات دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: صبح امروز بر اثر تصادف موتورسیکلت و خودرو پژو پرشیا در محدوده روستای کشفی محور آستارا-اردبیل، راکب و سرنشین موتورسیکلت مصدوم شدند و امدادگران، آنها را به بیمارستان شهید بهشتی آستارا منتقل کردند.

حسین خورشیدی افزود: علت حادثه توسط پلیس راه در حال بررسی است و خدمات جمعیت هلال احمر آستارا در محور آستارا - اردبیل با استقرار پنج امدادگر در پایگاه ثابت جاده ای ادامه دارد.

وی با تاکید بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به مسافران توصیه کرد، در حوادث جاده‌ای با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند.

رئیس هیات نجات غریق آستارا هم گفت: عصر امروز چهار گردشگر کرمانشاهی، در آب های نزدیک به ساحل مخیری این شهرستان در حال غرق شدن بودند و توسط ناجیان غریق نجات یافتند.

حسین انزابی ادامه داد: با توجه به استقبال گردشگران از ساحل آستارا، ۱۵ ناجی در نوار ساحلی استقرار یافته‌ اند و ساعت کار آنها از هشت تا ۲۰ است و گردشگران از شنا در هوای بارانی و مناطق خطرآفرین خودداری کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی در حاشیه دریای خزر، غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =