۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۷
کد خبرنگار: 2166
کد خبر: 84033394
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کشتارگاه و مرکز فرآوری گوشت سفید صنعتی شوش بهره برداری شد

دزفول- ایرنا- همزمان با هفته تعاون به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجهزترین کشتارگاه و مرکز فرآوری گوشت سفید صنعتی کشور در شهرستان شوش بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا استاندار خوزستان در آیین بهره برداری این کشتارگاه گفت: این مرغداری با ظرفیت تولید هشت هزار قطعه در ساعت، ۱۵۰ تن در هر نوبت کاری کشتار می‌کند.
غلامرضاشریعتی افزود: موقعیت این مرغداری در یک نقطه راهبردی به فاصله ۴۰ کیلومتری مرز چذابه و ۲۰۰ کیلومتری مرز مهران در جهت تولید صادراتی به کشور همسایه قرار دارد.

وی ادامه داد: شرکت ماکیان لذیذ در زمینی به مساحت ۲۲ هزارو ۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۴ هزار مترمربع، بزرگ‌ترین و مجهزترین کشتارگاه و فرآوری گوشت سفید صنعتی در کشور است.

استاندار خوزستان اظهارداشت: این تعاونی با سرمایه‌گذاری ۷۱۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۷۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان شوش با عاملیت بانک توسعه تعاون با تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری است.
وی با بیان اینکه این کشتارگاه می‌تواند ۳۵محصول تولید، عرضه و صادر کند، افزود: امیدواریم با افتتاح این کشتارگاه و همچنین ۲ کشتارگاه صنعتی دیگر در آینده نزدیک دیگر کمبودی در این نوع محصول در استان خوزستان نداشته باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha