برنامه‌ریزی واگذاری ۴۵ هزار قطعه زمین برای رفع مشکل مسکن ایثارگران

سمنان- ایرنا- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: واگذاری ۴۵ هزار قطعه زمین برای رفع دغدغه مسکن جامعه ایثارگری تا پایان دولت دوازدهم برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی عصر چهارشنبه در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری سمنان و بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن اجتماعات مدیریت بحران استانداری ابراز داشت: ۵۰ هزار فقره وام مسکن کم‌بهره برای رفع مشکل مسکن خانواده معزز ایثارگران برنامه‌ریزی شد تا در دولت تدبیر و امید مشکل این قشر جامعه رفع شود.
اوحدی تصریح کرد: ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار به بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص یافت که این میزان اعتبار مشکل درمان را حل خواهد کرد.
وی ادامه داد: پنج مصوبه از دولت در ماه‌های اخیر گرفته شد که یکی از این موارد پرداخت کامل مطالبات جامعه ایثارگری است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه ای است تا در پایان دولت تدبیر و امید هیچ بدهی به دولت بعد منتقل نشود.
وی اضافه کرد: تامین اشتغال خانواده ایثارگری و شهدا باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد تا خانواده این قشر دغدغه اشتغال‌ فرزندان را نداشته باشند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: پشتیبانی اشتغال برای یک‌هزار نفر در استان سمنان نقشی مهم در حل مشکل بیکاری جامعه ایثارگر این استان دارد.
وی بیان کرد: شهدا با خلوص نیت از جان خود برای سربلندی ایرانی اسلامی فدا کردند و ادای دین به خانواده معظم این قشر از جامعه کار سنگین و خطیری است.
اوحدی ادامه داد: خدمت به خانواده شهدا، ایثارگران و آزادگان توفیق بزرگی است که برکات این خدمت در زندگی شخصی نمایان می‌شود.
وی تاکید کرد: باید مراقب بود تا در خدمت خطیر به خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان کوتاهی نشود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان گنجینه‌ای از ارزش هستند و باید از وجود ارزشمند این عزیزان بهره‌برد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر یک روزه خود به استان سمنان در ابتدا با حضور در گلزار شهدا امام زاده یحیی(ع) و ادای احترام به مقام شامخ شهدا با سه تن از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان سمنان دیدار کرد.

دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و حضور در جلسه انعقاد سه تفاهم نامه همکاری بین استانداری سمنان و بنیاد شهید استان سمنان برای ساماندهی گلزار شهدا در مناطق شهری و روستایی استان، مسکن و اشتغال ایثارگران از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان سمنان بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha