۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84033386
۰ نفر

برچسب‌ها

فرهنگ دفاع مقدس را با ترویج آن حفظ کنیم

کرج- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: فرهنگ دفاع مقدس موجب حفظ و تقویت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شده پس آن را با ترویج دادن حفظ کنیم.

فرشته فهمیده عصرچهارشنبه درنشست ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس آموزش و پرورش اظهارداشت: بخش مهمی ازفرهنگ و تاریخ ما به دفاع مقدس متصل می شود چون یادآور ایثارعزیزانی است که برای دفاع ازمملکت ازجانشان گذشتند.

وی با اشاره به اینکه ما امروز درمقابل این ایثار مسوولیت خطیری داریم، خاطرنشان کرد: منظور از گرامیداشت دفاع مقدس، یعنی پاسداشت همان از خود گذشتگی ها یی است که امنیت و اقتدار را برای جامعه به ارمغان آوردند.

وی بیان داشت: امسال با توجه به شرایط جامعه به دلیل شیوع کرونا، شیوه بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مدارس نسبت به سال های گذشته تغییر پیدا می کند اما از اهمیت آن کاسته نمی شود.

فهمیده تصریح کرد: موضوعی که امروز ما با آن مواجه هستیم این است که مقام معظم رهبری به عنوان بالاترین مقام کشور تأکیدشان بر رعایت پروتکل های بهداشتی است و در این خصوص مطالبه گر هستند که با انجام رفتارهایی سلامت جامعه را به خطر نیاندازیم لذا باید برنامه های هفته دفاع مقدس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و همچنین در فضای مجازی برای دانش آموزان انجام شود.

وی ادامه داد: هفته دفاع مقدس را برای دانش آموزان همانند کلاس درس معلم کنیم تا دانش آموزان با این فرهنگ غنی اسلامی – انقلابی که یادآور حماسه گری ملت ایران در برابر دشمنان است شناخت بیشتری پیدا کنند.

رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش البرز هم دراین نشست ازبرپایی نمایشگاه دفاع مقدس برای به تصویرکشیدن بخشی ازحماسه رزمندگان و شهدا در دوران دفاع سخن گفت و افزود: درچهلمین سالگرد دفاع مقدس باید همه تلاش خود را به کارببریم تا دانش آموزان فلسفه دفاع را بهتردرک کنند.

جواد محمدی اجرای برنامه های فرهنگی و تاثیرگذار برای دانش آموزان از سوی کانون های فرهنگی و هنری استان، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری به یاد سردارمقاومت حاج قاسم سلیمانی، پخش سرود، نماهنگ و فیلم، ساخت سنگر و انتشاربخشی از وصیت نامه شهدا را ازجمله برنامه های پیش بینی شده ویژه هفته دفاع مقدس درآموزش و پرورش استان ذکرکرد.

وی اظهارداشت: گلباران گلزارشهدا، برپایی یادمان شهدا در مدارس و اداره های آموزش و پرورش از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =