امسال درخواست بازنشستگی فرهنگیان ۴۰ درصد کاهش داشت

تهران- ایرنا-معاون برنامه‌ریزی و توسعه آموزش و پرورش از کاهش ۴۰ درصدی درخواست بازنشستگی فرهنگیان نسبت به سال گذشته خبر داد و این موضوع را در رفع کمبود نیروی انسانی آموزش‌ و پرورش مؤثر دانست.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت آموزش ‌و پرورش، علی الهیار ترکمن افزود: همه‌ساله در دو مقطع زمانی اول مهر و پایان بهمن‌ برای افراد ذیصلاح، حکم بازنشستگی زده می‌شود،در سال جدید به‌طور دقیق تاکنون ۲۸ هزار و ۹۰۰ نفر از فرهنگیان برای بازنشستگی اقدام کرده‌اند که این رقم نسبت به ۴۷ هزار بازنشسته سال قبل کاهش ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به تأمین اعتبار مالی پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و پرداخت پاداش ۴۷ هزار فرهنگی بازنشسته سال ۱۳۹۸ گفت: تغییرات انجام شده در احکام حقوقی فرهنگیان شاغل باعث شده بسیاری از آن‌ها برای استفاده از مزایای استمرار افزایش حقوق سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹در تعیین میزان حقوق بازنشستگی، ترجیح دهند فعالیت خود را استمرار دهند و بازنشسته نشوند.

معاون آموزش و پرورش  تصریح کرد:با حمایت‌های دولت توانستیم ضرایب افزایش حقوق را برای همکارانی که سابقه بین ۳۰ تا ۳۵ سال و دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری هستند، لحاظ کنیم.

الهیار ترکمن توضیح داد:در حکم بازنشستگی افرادی که سنوات کاری آن‌ها از ۳۰ سال بیشتر می‌شود نیز بند کسورات بازنشستگی حذف خواهد شد و همکاران فرهنگی که بین ۳۰ تا ۳۵ سال به فعالیت خود با سازمان ادامه می‌دهند از مزایای بیشتر و بهتری بهره مند خواهند شد.

او ضمن ابراز خوشنودی از همکاری با افراد باتجربه فرهنگی تاکید کرد: وجود افراد باسابقه در آموزش‌وپرورش به افزایش کیفیت کار مدارس کمک می‌کند و تجارب ارزنده این افراد به انتقال بهتر آموزش‌ها به دانش آموزان مؤثر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =