خراسان جنوبی رتبه دوم توسعه تعاونی‌ها را کسب کرد

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: این استان در سال جاری رتبه دوم توسعه تعاونی‌ها را در سطح کشور بعد از استان زنجان کسب کرد.

مشیرالحق عابدی روز چهارشنبه در آیین افتتاح شرکت تعاونی خدمات درمانی و بهداشتی در بیرجند و پانزدهمین دوره تجلیل از تعاونی‌های برتر خراسان جنوبی افزود: از ابتدای امسال ۱۶ تعاونی با هزینه‌کرد بیش از ۱۵ میلیارد تومان در استان تشکیل شده که برای ۲۹۱ نفر در استان اشتغال رقم خورده است.

وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت خراسان جنوبی باید کارها به صورت جمعی دنبال شود تا بر مشکلات فایق آییم، یکتا شدن هدف در تعاونی‌ها و شناسایی به موقع مشکلات خیلی مهم است.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: اتاق تعاون نقش بسزایی در همگرایی بین تعاونی‌ها و مجموعه‌های دولتی در راستای توسعه اقتصادی دارد.

وی افزود: در سالیان گذشته خیلی از تعاونی‌ها به دلیل اینکه اعضای آنها هم سنخ نبودند یا به دلیل تکمیل نشدن آورده شکست خورده‌اند که از این نوع تعاونی‌ها در خراسان جنوبی هم وجود دارد اما کم است.

عابدی عنوان کرد: اگر تعاونی‌های موفق استان را به سایر تعاونی‌ها و حتی سایر صنوف معرفی کنیم، شاهد پیشرفت و توسعه بخش‌های مختلف خواهیم بود، به عنوان مثال تعاونی زنان خراسان جنوبی از موفق‌ترین تعاونی‌ها در استان است.

وی گفت: شرکت تعاونی که امروز به بهره‌برداری رسید با ایده خاص، فکر خاص و هدف مشخص ایجاد و با نگاه اقتصادی برای خدمت‌رسانی به مردم بیرجند راه‌اندازی شد.

وی افزود: برای هدف نهایی یعنی تکمیل ۴۰ تخت درمان در این تعاونی با برنامه‌ریزی صورت گرفته به موقع راه‌اندازی خواهد شد و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم حدود یک میلیارد تومان تسهیلات را به این طرح اختصاص خواهد داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای امسال چنان مشکلاتی حادث شده که اگر برنامه‌ریزان ما چنین تدبیر نمی‌کردند تا به امروز مشکلات جامعه چند برابر شده بود.

وی افزود: خوشحالیم که با تدبیر دولتمردان و اتحاد بین مسوولان قوای سه گانه راه به جایی برود که همه با هم در راستای حل مشکلات مردم قدم بردارند.

رییس اتاق تعاون خراسان جنوبی هم گفت: در تعاونی‌ها از خرد جمعی استفاده می‌شود و اتکای آن به نظر جمع است.

غلامحسین حسینی افزود: تعاون در این شرایط اقتصادی کشور به تنهایی می‌تواند بخشی از مشکلات اقتصادی جامعه را حل کند.

وی بیان کرد: تغییر رویکردی که باید در تعاونی‌ها صورت گیرد، این است که باید خود را به روز رسانی کنند و اگر تعاونی‌ها با توجه به شرایط مختلف جامعه خود را به روز کنند بخشی از مشکلات پیش‌رو را نخواهند داشت.

شرکت تعاونی خدمات درمانی و بهداشتی در بیرجند امروز (چهارشنبه) همزمان با بهره‌برداری از طرح‌های تعاونی سراسر کشور افتتاح و در پانزدهمین دوره تجلیل از تعاونی‌های برتر خراسان جنوبی از ۱۲ تعاونی برتر این استان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =