۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۷
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84033351
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۲ هزار دانش آموز تبعه خارجی در البرز تحصیل می کنند

کرج - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: ۳۲ هزار دانش آموز تبعه خارجی که بیشتر افغانستانی هستند در مدارس این استان تحصیل می کنند.

سالار قاسمی عصرچهارشنبه به ایرنا با اشاره به اینکه این دانش آموزان در فرصتی برابر با دانش آموزان ایرانی مشغول تحصیل هستند، افزود: درسال تحصیلی جدید نیز درمدارس شهری و روستایی البرز میزبان این دانش آموزان در دو بخش آموزش حضوری و مجازی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب همواره بر پوشش تحصیلی اتباع خارجی با نگاه انسان دوستانه تاکید دارند به همین دلیل در جمهوری اسلامی ایران تلاش شده است که هیچ دانش آموز خارجی در ایران از تحصیل باز نماند.

وی تصریح کرد: حدود ۶ درصد ازدانش آموزان مهاجر کشوردراستان البرزتحصیل می کنند.

قاسمی اضافه کرد: استان البرز به دلایل مختلفی از جمله نزدیکی به پایتخت، آب و هوای مساعد، خاک حاصلخیز و وجود مزارع، کارخانجات و صنایع تبدیلی همواره مکان مناسبی برای مهاجرت به شمار آمده است که از آن تحت عنوان ترمینال مهاجرت کشور یاد می شود.

وی بیان داشت: استان البرز با وجود مشکلاتی که دربخش فضای آموزشی دارد اما همواره تلاش برای رعایت عدالت آموزشی بین دانش آموزان ایرانی و تبعه خارجی را درپیش گرفته است.

وی درادامه به پراکنده بودن دانش‌ آموزان اتباع خارجی در همه مدارس البرز پرداخت و یادآورشد: مدارس مشخصی برای تحصیل این دانش‌آموزان وجود ندارد و همه بچه‌ها درکنار یکدیگر به تحصیل می‌پردازند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: دانش‌آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ همانند دانش‌آموزان ایرانی در مدارس استان ثبت‌نام شدند و فقط هزینه‌ی بیمه و کتاب را پرداخت کردند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =