خیران بوشهری ۱۹.۵ میلیارد تومان در طرح آجر به آجر کمک کردند

بوشهر- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: خیران نیک اندیش این استان از اول سال تاکنون در قالب طرح آجر به آجر ۱۹.۵ میلیارد تومان در اجرای پروژه‌های آموزشی مشارکت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، احمد مرادی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: طرح آجر به آجر با هدف گسترش فرهنگ مشارکت مردمی و زمینه سازی برای جلب کمک آحاد مردم در مدرسه‌سازی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی تاکید کرد: این طرح به منظور زمینه سازی برای مشارکت افراد خیر با هر سطح از توان مالی، در مدرسه‌سازی آغاز شده و در قالب آن آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای می‌توانند حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر، در مدرسه‌سازی سهیم شوند.

مرادی اظهار کرد: طرح کمک‌های آجر به آجر می‌تواند هر کمکی را به هر شکل شامل شود و ما به جای نام‌گذاری یک مدرسه به نام یک خیر نام چند خیر روی کلاس‌های یک مدرسه گذاشته می‌شود تا خیرین رغبت بیشتری برای کمک کردن داشته باشند و فشار مالی مانع کمک آنان نشود.

وی یادآور شد: این میزان کمک جمع آوری شده مربوط به ۳۵۰ خیر نیکوکار است که در قالب طرح آجر به آجر کمک کرده‌اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: خیران سال گذشته ۵۱ میلیارد تومان در پروژه‌های خیر ساز مشارکت کردند که این میزان کمک نسبت به سال ۹۷ ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد و پیش بینی می‌شود امسال مشارکت این گروه به ۶۰ میلیارد تومان برسد.

وی یادآور شد: در زمان حاضر ۷۵۰  کلاس درس تخریبی در استان بوشهر نیاز به باسازی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =