کمیته پزشکی ای‌اف‌سی در خصوص تخطی از پروتکل‌های بهداشتی قطر در لیگ قهرمانان هشدار داد

تهران- ایرنا- کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) با برگزاری یک نشست توجیهی مجازی با تیم پزشکی این نهاد و مقامات مقابله با کووید-۱۹، اقدامات بهداشتی و ایمنی به اجرا گذاشته شده توسط دولت قطر را در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا توضیح داد.

به گزارش ایرنا، در مسیر آماده‌سازی‌ها برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا که به طور متمرکز در قطر برگزار می‌شود، ای‌اف‌سی امنیت بازیکنان، مقامات و کادر فنی تیم‌ها را در اولویت اصلی قرار داده است.

دکتر سینگ نایب رییس کمیته پزشکی ای‌اف‌سی در سخنرانی افتتاحیه گفت: تجریبات پزشکان تیم های تردیدناپذیر است اما به خاطر داشته باشید که ما در شرایطی طاقت فرسا به دلیل کووید-۱۹ عمل می‌کنیم؛ بنابراین از سوی مقامات بهداشتی قطر مقرراتی تدوین شده و ما باید از این دستورالعمل‌ها پیروی کنیم.

وی ادامه داد: نمی‌توانیم اقدامات تعیین شده از سوی دولت قطر را بازنویسی کنیم بلکه وظیفه ما این است تا به دستورالعمل‌ها مقید بوده و از سلامت، امنیت و آرامش رقابت‌ها اطمینان حاصل کنیم.

هدف اصلی این نشست مجازی این بود که پزشکان تیم‌ها و مقامات مقابله با کووید-۱۹ در مورد دستورالعمل‌های پزشکی توجیه شوند؛ دستورالعمل‌هایی که از اقدامات پیشگیرانه تشکیل شده و حباب پزشکی «محدودیت‌های ترددی» را در طول برگزاری رقابت‌ها توضیح می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =