۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۹
کد خبرنگار: 1433
کد خبر: 84033322
۰ نفر

برچسب‌ها

مرحله دوم رزمایش مواسات در کنگان آغاز شد

بوشهر- ایرنا- همزمان با ماه محرم و بهار تعلیم و تربیت روز چهارشنبه مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در مصلای شهدای محراب شهرستان کنگان با "رمز لبیک یا حسین" آغاز شد.

امام جمعه و رئیس قرارگاه رزمایش مواسات شهرستان کنگان گفت: در مرحله دوم رزمایش مواسات با شعار "ما ملت امام حسینیم" و با رمز لبیک یا حسین  با همت بسیج سازندگی ناحیه سپاه، موسسه خیریه مهرآوران کنگان، موسسه خیریه المهدی و برخی گروه‌های جهادی از جمله نورالزهرا (س) برگزار شده‌است.

حجت الاسلام محمود محمودی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در این مرحله از رزمایش افزون بر ۲ هزار بسته شامل کیف و کفش برای دانش آموزان نیازمند تهیه و در اختیار آنها  قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: رزمایش مواسات تاسی به سیره نبی مکرم اسلام و اهل بیت مطهر ایشان بویژه سیدالشهدا (ع) برای تحقق و عینیت بخشیدن به فرمان مطاع رهبری و ولی فقیه زمان است.

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کنگان گفت: مرحله اول رزمایش در چهار سری انجام شد.

سرهنگ موسی حیدری افزود: مرحله دوم رزمایش تاکنون در قالب ۲ سری انجام که در دهه اول محرم افزون بر ۲۷ هزار پرس غذای گرم به همت هیات‌های مذهبی، موسسه‌های خیریه و گروه‌های جهادی طبخ و توزیع شد.

وی افزود: همچنین قریب ۳۰۰ بسته معیشتی میان جامعه هدف در دهه اول محرم توزیع شد.

جانشین بسیج سپاه کنگان یادآور شد: در این مرحله و امروز ۶۰۰ بسته نوشت افزار تهیه که بین دانش‌آموزان با اولویت روستاها توزیع می‌شود.

مسئول موسسه خیریه مهرآوران کنگان گفت: این موسسه برای لبیک به ندای رهبری در این مرحله نیز مانند گذشته ۱۵۰۰ بسته نوشت افزار برای توزیع بین گروه‌های هدف آماده شده‌است.

مریم عسکری زاده افزود: این موسسه ۱۱ سال است که مبادرت به انجام کارهای جهادی و خیرخواهانه با هدف ترویج فرهنگ مواسات و همدلی و کمک مومنانه کرده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =