استاندار لرستان: پایدارسازی تعاونی‌های استان ضروری است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: برای تقویت نقش تعاونی‌ها در توسعه و اقتصاد استان باید به سمت پایدارسازی این شرکت‌ها حرکت کنیم.

به گزارش ایرنا سیدموسی خادمی روز چهارشنبه در آیین تجلیل از تعاونی های برتر استان افزود: تشکیل تعاونی ها طی سال های اخیر تاثیر مثبتی بر روند اقتصادی کشور و استان داشته است و انتظار می رود تعاونی های لرستان با حمایت های مستمر دولتی و مشارکت های مردمی به جایگاه واقعی خود دست یابند.

وی با بیان اینکه تعاونی های لرستان قابلیت ارتقا و افزایش ظرفیت دارند تصریح کرد: باید فرهنگ تعاون را توسعه داد و این شرکت ها را به معنای واقعی ایجاد کنیم چراکه برخی تعاونی های استان فقط به صورت اسمی و خانوادگی هستند. 

استاندار لرستان تاکید کرد: برای تشکیل تعاونی های واقعی و موفق باید سرمایه های خرد و فکرهای مختلف را کنار یکدیگر جمع کرد تا با ایجاد جریان های بزرگ اقتصادی از این طریق به سمت پایدارسازی تعاونی ها حرکت کنیم.

خادمی اظهار داشت: در استان های عشایری ریشه کار و فعالیت تعاونی وجود دارد بنابراین می توان نهاد جدید تعاونی ها را بر مبنای فرهنگ قدیم مشارکت استوار کرد تا نقش بهتری در توسعه اقتصاد داشته باشند.

در این مراسم از ۱۵ تعاونی برتر استان تجلیل شد و ۲ تعاونی شایسته نیز تقدیر شدند.

۲ هزار و ۸۳۶ تعاونی فعال با اشتغال ۲۸ هزار نفر در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۴۷۸ تعاونی مربوط به بانوان  می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =