لکه‌های نفتی در خلیج فارس پاکسازی شد

 

بوشهر-ایرنا- معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات پاکسازی خلیج فارس از آلودگی لکه‌های نفتی در ۶۰ مایلی بندر بوشهر نزدیکی سکوهای نفتی العربیه عربستان با موفقیت پایان یافت.

محمد قاسمی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: به دنبال دریافت گزارش و تصاویر ماهواره‌ای از مرکز همکاری‌های متقابل در اضطرارهای دریایی مستقر در خلیج فارس مبنی بر رویت لکه نفتی در نزدیکی سکوهای نفتی العربیه عربستان بلافاصله نشست‌های تخصصی تجهیزات مقابله با آلودگی روی شناورهای هدایت۳ و خلیج فارس مستقر و به همراه ۱۰ نفر از کارکنان دوشنبه شب به منطقه مورد نظر اعزام شدند.

وی بیان کرد: همچنین با هدف تخلیه مواد زائد نفتی یک فروند بارج جابیرو از بندر بوشهر و شناور ناجی ۱۸ نیز برای پایش از بندر محمد عامری به منطقه محل آلودگی اعزام شدند.
قاسمی ادامه داد: براساس پایش‌های هوایی و شناور ناجی ۱۸ وسعت آلودگی بیش از یک مایل مربع و در نزدیکی سکوهای نفتی العربیه عربستان گزارش شد.
وی عنوان کرد: عملیات بوم‌اندازی  راس ساعت ۱۲ روز گذشته با استفاده از  یدک کش خلیج فارس حامل تجهیزات مقابله با آلودگی از جمله بوم فراساحلی به طول ۲۵۰ متر انجام شد.  
قاسمی یادآور شد: در این عملیات ۴۰ سکشن از بوم  به منظور مهار مواد نفتی روی آب پهن شد.
وی اظهار داشت: در ادامه عملیات پاکسازی مواد نفتی با استفاده از اسکمیر مستقر روی شناور هدایت ۳ انجام و عملیات مهار و پاکسازی مواد نفتی با موفقیت به اتمام رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =