۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۶
کد خبرنگار: 1054
کد خبر: 84033312
۰ نفر

برچسب‌ها

تجمع مردم انقلابی مقابل سفارت فرانسه در تهران

‏تهران- ایرنا- هفته‌نامه «شارلی ابدو» فرانسه همزمان با رسیدگی به پرونده حمله پنج سال پیش به دفتر این نشریه، بار دیگر با تیتر «همه چیز به خاطر این» به پیامبر گرامی‌ اسلام اهانت کرد و جمعی از مردم و دانشجویان انقلابی در واکنش به این اقدام، مقابل سفارت فرانسه در تهران تجمع کردند.

شرکت‌کنندگان عصر روز چهارشنبه و پیش از آغاز این تجمع به آیاتی چند از کلام‌الله مجید گوش جان سپردند و اعلام کردند که ذره‌ای از دفاع ارزش‌های دینی کوتاه نمی‌آیند.

تجمع‌کنندگان در ادامه شعارهایی چون «اهانت به قرآن مایه ننگ دونان»، «لبیک یا محمد فدای تو یا احمد»، «قرآن کتاب نور است از دشمنی به دور است»، «فرانسه فرانسه حیا کن حیا کن» و «دشمنی با پیامبر رها کن رها کن» سر دادند. 

یکی از بانوان حاضر در این تجمع اعتراضی به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: گویا آنان آزادی‌بیان را با اجازه توهین به ادیان و ارزش‌های دینی اشتباه گرفته‌اند.

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان هم در حاشیه این تجمع بیان کرد: حضرت محمد (ص) پیامبر مهربانی‌ها و عطوفت است و امروز در اعتراض به توهین یک هفته‌نامه فرانسوی به چنین شخصیت مقدسی اینجا گردهم آمده‌ایم.
به گزارش ایرنا شرکت‌کنندگان در این تجمع در حالی که به سر دادن شعار ادامه می‌دادند از مقابل سفارت فرانسه در تهران به میدان فلسطین حرکت کردند.
هفته‌نامه «شارلی ابدو» همزمان با رسیدگی به پرونده حمله پنج سال پیش چند نفر به دفتر این نشریه با تیتر «همه چیز به خاطر این» مجددا کارتون‌های اهانت‌آمیز به پیامبر گرامی‌ اسلام را منتشر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =