مسابقات قرآنی وزارت نیرو در مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی وزارت نیرو ویژه کارکنان صنعت آب و برق خراسان رضوی روز چهارشنبه طی مراسمی در مشهد به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای استان آغاز شد.

دبیر امور فرهنگی و دینی شرکت‌های تابعه وزارت نیرو در استان خراسان‌رضوی و مسوول اجرایی این دوره از مسابقات در این مراسم گفت: ۴۰۵ نفر از دستگاه‌های خدماتی صنعت آب و برق کشور برای رقابت در ۶ رشته شامل قرائت تحقیق، قرائت‌ ترتیل، حفظ، مفاهیم، زبان‌آموزی و تحقیق ‌موضوعی ثبت نام کردند. 

مهدی مرزبانی افزود: از مجموع شرکت کنندگان زن و مرد این دوره از مسابقات، ۱۷۱ نفر شرکت کنندگان صنعت آب و برق خراسان رضوی هستند که شامل ۳۴ نفر در رشته‌ قرائت ‌تحقیق، ۴۷ نفر در رشته قرائت ‌ترتیل، ۱۲ نفر در رشته حفظ قرآن کریم، هفت نفر در رشته تحقیق ‌موضوعی، ۳۴ نفر در رشته مفاهیم و ۳۷ نفر در رشته زبان‌آموزی می‌باشند.

وی با بیان اینکه از ویژگی های این دوره از مسابقات، حفظ آیات کاربردی قرآن کریم است، ادامه داد: برای شرکت‌کنندگان در رشته تحقیق موضوعی، هفت موضوع تعیین شده که شرکت‌کنندگان باید یک موضوع را انتخاب و مطالعات خود را پیرامون آن ارائه کنند، همچنین این دوره از مسابقات توسط چهار نفر از سازمان تبلیغات اسلامی داوری می‌شود.

دبیر امور فرهنگی و دینی شرکتهای تابعه وزارت نیرو در استان خراسان رضوی گفت: مسابقات قرآنی مردان در ۱۹ شهریور و مسابقات قرآنی بانوان در ۲۰ شهریور به صورت مجازی و در بستر اینترنتی برگزار می‌شود و در پایان مسابقات ۱۲ نفر از دو گروه مردان و زنان (از هر رشته یک نفر به تفکیک زن و مرد) به عنوان برگزیده انتخاب و راهی مرحله کشوری خواهند شد.

شرکتهای آب و فاضلاب روستایی و شهری خراسان رضوی، شرکت برق منطقه‌ای خراسان، شرکتهای آب منطقه‌ای و شرکت توزیع نیروی برق استان، شرکت توزیع برق مشهد و شرکت آب و فاضلاب مشهد از جمله دستگاه‌های فعال در حوزه صنعت آب و برق کشور در این استان هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =