مرحله استانی نوزدهمین المپیاد ملی مهارت در سمنان برگزار شد

سمنان-ایرنا- سرپرست اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان گفت: مرحله استانی نوزدهمین المپیاد ملی مهارت روز چهارشنبه به میزبانی مراکز فنی و حرفه‌ای شهرهای دامغان و سمنان برگزار شد.

سید حسین شاهچراغ عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رقابت المپیاد ملی مهارت در مرحله استانی با رقابت ۲۳ نفر در شهرهای سمنان و دامغان برگزار شد.

وی ادامه داد: افراد شرکت‌کننده در ۱۰ عنوان رشته مهارتی در این المپیاد حضور داشتند که برگزیدگان به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

شاهچراغ اظهار داشت: براساس تصمیم کمیته فنی این مسابقات و به منظور نظارت بر تمامی رشته های آشپزی، جواهرسازی، خیاطی، فناوری خودرو و قنادی از ۲ کارشناس داور و در رشته های نجاری، تاسیسات الکتریکی، جوشکاری و لوله کشی گرمایشی از یک کارشناس داور که همگی از مدرسان با تجربه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان هستند استفاده شد. 

وی افزود: هدف از برگزاری این مسابقات، شناسایی نخبگان مهارتی و تشویق کارآموزان و مردم به کسب مهارت آموزی است. 

شاهچراغ با بیان اینکه ثبت نام نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت بصورت اینترنتی و رایگان از طریق پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور صورت پذیرفته بود، تصریح کرد: در مرحله شهرستانی این مسابقات، متقاضیان در آزمون تئوری و مصاحبه شرکت کردند که نفرات برگزیده به مرحله استانی راه یافتند.

شاهچراغ اضافه کرد: از ۱۰ رشته این المپیاد، ۲ رشته نجاری و خیاطی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران و خواهران شهرستان سمنان و رشته های آشپزی، قنادی، فناوری، طراحی گرافیک، تاسیسات الکتریکی، جواهرسازی، جوشکاری، فناوری خودرو و لوله کشی گرمایشی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران شهرستان دامغان برگزار شد.

وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری این مسابقات تصریح کرد : با توجه به اینکه مرحله استانی این مسابقات بصورت آزمون عملی برگزار می شود، حضور شرکت کنندگان در محل مسابقات الزامیست و بر همین اساس به گونه ای برنامه‌ریزی شده است تا پروتکل های بهداشتی در تمامی مراحل اعزام و حضور در سایت مسابقات برای شرکت کنندگان و داوران لحاظ گردد. 

شاهچراغ بیان کرد: نوزدهمین المپیاد ملی مهارت در ۳۵ رشته مهارتی برگزار شده است که استان سمنان تنها در ۱۰ رشته متقاضی داشته است. 

سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، مرحله کشوری این مسابقات بصورت غیر متمرکز در ۱۴ استان برگزار خواهد شد و برگزیدگان در قالب تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۲۱ به شانگهای چین اعزام می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =