۳۵ میلیارد تومان به موزه هنرهای معاصر همدان اختصاص یافت

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با تاکید بر عزم دولت برای تکمیل طرح های نیمه تمام گفت: به تازگی برای تکمیل موزه هنرهای معاصر همدان ۳۵ میلیارد تومان اختصاص یافت.

احمدرضا احسانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با حمایت دولت طرح‌های عمرانی حوزه فرهنگی استان شتاب گرفته و به تازگی با تخصیص اعتبار مورد نیاز طرح نیمه تمام موزه هنرهای معاصر در حال تکمیل است.  

وی اضافه کرد: مشکلاتی بر سر راه این طرح بزرگ قرار داشت که با همراهی مسوولان استان مرتفع شد و امیدواریم تا پایان سال موزه هنرهای معاصر را به پیشرفت‌های خوبی برسانیم. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: ساخت و ساز تالار بزرگ شهر ۱۱ سال تعطیل شده بود که در سال جاری با پیگیری‌های صورت گرفته ردیف اعتباری آن احیا شده است. 

احسانی به وضعیت دیگر طرح‌های فرهنگی استان اشاره کرد و افزود: مجتمع‌های فرهنگی و هنری شهرستان فامنین، شهید مظاهری مریانج و سردار شهید سلیمانی در شهر همدان از طرح‌هایی است که به زودی بهره‌برداری می‌شود. 

وی از تجهیز مجتمع‌های فرهنگی و هنری بوعلی‌سینا و شهید آوینی خبر داد و گفت: در این راستا بیش از یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان تاکید کرد: به دنبال توسعه فرهنگی عادلانه در شهرستان‌ها هستیم و سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده بخش زیادی از مطالبات این مناطق محقق اما به علت شیوع کرونا در روند عادی بسیاری از برنامه‌ها اخلال ایجاد شد.  

به گفته احسانی بیماری کرونا آسیبهای بسیاری به بخش فرهنگ و هنر این استان وارد کرد اما با سوق دادن برنامه‌ها به سمت فضای مجازی چند جشنواره در مقیاس ملی و استانی برگزار شد تا پاسخگوی نیاز مردم باشیم. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =