۳۵ هزار طرح صنعتی در کشور در حال اجرا است

شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۳۵ هزار طرح صنعتی در کشور در مراحل مختلف اجرا قرار دارد که ۱۷ درصد این طرح‌ها دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد است.

محسن صالحی‌نیا روز چهارشنبه در آیین بهره‌برداری از واحد صنعتی داروسازی و افتتاح متمرکز ۱۰ طرح صنعتی دیگر این استان افزود: حمایت از واحدهای صنعتی در راستای استمرار تولید با اعطای تسهیلات مناسب و تامین مواد اولیه از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه است و در سالجاری که با عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده این حمایت‌ها تقویت می‌شود.

وی، کمک برای رفع موانع تولید و احیای واحدهای صنعتی را از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه برشمرد و گفت: ۱۰ هزار واحد راکد در کشور شناسایی شده است که امسال یک هزار و ۵۰۰ واحد به چرخه تولید بازمی‌گردد.

صالحی‌نیا تصریح کرد: از این تعداد ۲۸ واحد سهم استان چهارمحال و بختیاری است که تاکنون ۱۱ واحد احیاء شده و به چرحه تولید بازگشته است.

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تسهیل‌گری برای جذب بخش خصوصی را از دیگر برنامه‌های رونق تولید برشمرد و گفت: با ایجاد زیرساخت‌های لازم و اعطای مشوق‌هایی نظیر معافیت‌های مالیاتی و تامین سرمایه در گردش می‌توان در ترغیب سرمایه‌گذار بخش خصوصی موثر واقع شد.

صالحی‌نیا خاطرنشان کرد: دولت با وجود محدودیت‌های بسیاری که با آن مواجه است اما همچنان برای استمرار تولید و رونق فعالیت واحدهای صنعتی از همه ظرفیت‌های موجود بهره‌گیری می‌کند.

فرماندار شهرستان بروجن نیز در این آیین با اشاره به موقعیت این شهرستان در تولیدات صنعتی استان و کشور، اظهار داشت: بروجن قطب صنعتی استان به شمار می‌رود و با دارا بودن پنج شهرک صنعتی نیمی از صنایع استان را در خود جای داده است.

مسعود ملکی افزود: واحدهای صنعتی فعال در شهرستان صنایع مادر نظیر فولاد، سیمان، نساجی و بخشی از تولیدات مهم استان و کشور را تولید می‌کنند.

وی با اشاره به خشکسالی و کمبود آب در شهرستان بروجن، تصریح کرد: این وضعیت رونق واحدهای کشاورزی و دامداری در این منطقه را با چالش مواجه کرده و ناگزیر باید رونق صنعتی را پیگیری کرد از همین باید از بخش صنعتی این شهرستان حمایت‌های دوچندان به عمل آورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =