قمی‌ها در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر و قرآن کریم تجمع می‌کنند

قم – ایرنا -  تجمع مردمی در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) و قرآن کریم روز پنجشنبه بیستم شهریور ماه ساعت ۱۰ در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

در اطلاعیه منتشر شده از طرف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این زمینه نیز تاکید شده است که این تجمع با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اجرای پرشیوه نامه های بهداشتی ترتیب خواهد یافت.

علما و مراجع تقلید قم و همچنین رهبری معظم انقلاب اسلامی با صدور پیام‌های جداگانه‌ای در روزهای گذشته اهانت به پیامبر و قرآن را محکوم کرده و خواستار برخورد با این اقدامات شده‌اند.

۷ شهریورماه جاری تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز ضد اسلامی به‌وسیله گروه‌های راست‌گرا افراطی سوئد برگزار شد و در شهر «مالمو» این کشور یک جلد قرآن کریم آتش زده شد و یک قرآن دیگر هم در مرکز شهر به‌وسیله گروه‌های راست‌گرای افراطی لگدکوب شد.

پس‌ از این اقدام غیرقانونی و قبیح چند افراط‌گرا شهر مالمو شاهد اعتراض‌ها و ناآرامی‌های گسترده‌ای بود به‌طوری‌که  پلیس سوئد از بازداشت ۲۰ نفر در پی ناآرامی‌ها و خشونت‌ها در این شهر خبر داد.

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس روز یازدهم شهریورماه در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =