۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84033244
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه پلیسی ۱۹ شهریور استان سمنان

سمنان- ایرنا- کشف ۳۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در گرمسار، نافرجام ماندن انتقال مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس استان های سمنان و کرمان، توقیف چهارچرخ هفت میلیارد ریالی در مهدیشهر و دستگیری متهم مزاحم در اینستاگرام از جمله خبرهای کوتاه پلیسی استان سمنان در روز سه‌شنبه نوزدهم شهریور است.

سمنان با بیش از ۷۰۲ هزار نفر جمعیت و وسعت بیش از ۹۷ هزار کیلومتر مربع، هفتمین استان پهناور کشور محسوب می‌شود که با وجود پراکندگی جمعیت و موقعیت جغرافیایی این استان و همجواری با کویر و هشت استان کشور جزو استان‌های امن کشور محسوب می‌شود.


 انتقال نافرجام قاچاقچیان در جابجایی مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: اقدامات اطلاعاتی گسترده ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر در عملیات مشترک با پلیس استان کرمان انتقال مواد مخدر به وسیله قاچاقچیان نافرجام ماند.
سردار عبدالله حسنی ابراز داشت: پلیس محل دپو ۱۰۱ کیلوگرم تریاک که قاچاقچیان قصد انتقال آن از استان سیستان و بلوچستان به مقصد استان هرمزگان را داشتند در  یک منزل روستایی شناسایی و نسبت به دستگیری  فرد قاچاقچی و توقیف یک دستگاه ۴۰۵ اقدام کرد.


توقیف  چهارچرخ ۷ میلیارد ریالی در مهدیشهر
فرمانده انتظامی استان سمنان بیان کرد: ماموران انتظامی بخش شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر با همکاری عوامل یگان تکاوری در اجرای طرح کنترل و پیشگیری به یک دستگاه تویوتا هایلوکس که حامل یک دستگاه موتور چهار چرخ ۱۰۰۰ سی سی بود مضنون شدند.
سردار عبدالله حسنی ادامه داد: طی بررسی‌های پلیس مشخص شد مظنون هیچگونه مدرک و مجوز قانونی برای انتقال این چهار چرخ به همراه ندارد.
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: چهار چرخ به وسیله پلیس توقیف شد و راننده مظنون نیز به مراجع قضایی معرفی شد.
حسنی اظهار داشت: بنابر اظهار کارشناسان  قیمت موتور سیکلت چهار چرخ بالغ بر ۷ میلیارد ریال برآورد می‌شود.


کشف ۳۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در یک واحد تولیدی
جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: طی اشراف اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی ماموران انتظامی شهرستان گرمسار از یک واحد تولیدی ۳۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف شد.
سرهنگ سید علی میر احمدی ابراز داشت: برابر اعلام کارشناسان، قیمت دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال سه میلیارد ریال است.

طمع انتقام‌گیری با ایجاد مزاحمت اینستاگرام
رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و عنوان کرد شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موجب سلب آسایش وی شده است، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
سرهنگ حسین صادقی ابراز داشت: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی انجام شده به وسیله تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با ساخت حساب‌های کاربری متعدد در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ارسال پیام برای شاکی پرونده ایجاد مزاحمت کرد.
وی بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی به وسیله کارشناسان خبره پلیس فتا و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شدده، متهم در کمترین زمان ممکن شناسایی و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت.
صادقی تصریح کرد: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی معترف و هدف خود از این اقدام را انتقام‌گیری در پی دریافت جواب منفی از شاکی پرونده اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =